Rosja

Słońce, morze, NKWD

Wakacje z Putinem

Numer 18.2023
Pionierami indoktrynacji młodzieży byli – nomen omen – pionierzy. W zeszłym roku na placu Czerwonym w Moskwie uroczyście obchodzono stulecie organizacji. Pionierami indoktrynacji młodzieży byli – nomen omen – pionierzy. W zeszłym roku na placu Czerwonym w Moskwie uroczyście obchodzono stulecie organizacji. AP / EAST NEWS
Tego lata rosyjskie dzieci odpoczywają na patriotycznych obozach z bronią w ręku.
Są bardzo przejęte, chłoną przekaz jak gąbka i nawet w rozmowach prywatnych zaczynają przeklinać „kolektywny Zachód”.AFP/EAST NEWS Są bardzo przejęte, chłoną przekaz jak gąbka i nawet w rozmowach prywatnych zaczynają przeklinać „kolektywny Zachód”.

Lato, dzieci wyjeżdżają na kolonie i obozy. Turnusy w ośrodkach znanych jeszcze z czasów radzieckich opłacane są przez państwo i wielkie państwowe korporacje. Uczestnicy uczą się obchodzenia z bronią i zatwierdzonej odgórnie wersji historii najnowszej – pisze w reportażu w „Nowej Gazecie” Marina Winogradska.

W Związku Radzieckim każdy uczeń wiedział, że za dobre wyniki w nauce i aktywność w organizacji pionierskiej może dostać skierowanie do Arteku nad Morzem Czarnym.

25.08.2023 Numer 18.2023
Reklama