USA

To nie gra wideo

Atak dronów

Numer 30/ 2013
MQ-1B Predator. Jego zdalni piloci narażeni są na taki sam stres jak żołnierze na polu bitwy. MQ-1B Predator. Jego zdalni piloci narażeni są na taki sam stres jak żołnierze na polu bitwy. Polaris / EAST NEWS
Ich robota polega na zabijaniu ludzi po drugiej stronie planety. Po skończonej dniówce operatorzy dronów wsiadają do aut i wracają do domu. Oto najgroźniejsze ludzkie maszyny mordu XXI wieku.
Brendon Bryant zabił 1626 dorosłych ludzi. Oraz, być może, jedno dziecko, chociaż przełożeni twierdzą, że to był pies.materiały prasowe Brendon Bryant zabił 1626 dorosłych ludzi. Oraz, być może, jedno dziecko, chociaż przełożeni twierdzą, że to był pies.

Trzynastoletni Zubair z Pakistanu ma bardzo szczególną fobię – boi się niebieskiego nieba. Rok temu razem z młodszą siostrą został ranny w czasie nalotu amerykańskiego drona w północnym Waziristanie. – Przy zachmurzeniu nie atakują. Kiedy tylko się rozpogodzi, wracają, a my żyjemy w strachu – powiedział przed komisją Kongresu Stanów Zjednoczonych. Jego siostra Nabila odcięła się od wszystkich wspomnień z tego dnia, kiedy zginęła jej babcia i wujek.

08.11.2013 Numer 30/ 2013
Reklama