USA

Krwawa oberża

Nocleg w Kansas za cenę życia

Numer 32/ 2013
Makabryczne odkrycie. Pewnego dnia w 1873 r. Benderowie nagle wyjechali. Sąsiedzi zainteresowali się opuszczonym domostwem i zaczęli kopać... Makabryczne odkrycie. Pewnego dnia w 1873 r. Benderowie nagle wyjechali. Sąsiedzi zainteresowali się opuszczonym domostwem i zaczęli kopać... AP / East News
Ameryka znała już wielu seryjnych morderców. Jednymi z pierwszych byli niemieccy karczmarze siejący postrach w Kansas.
W pobliżu gospody odkryto szczątki ośmiu osób, okaleczonych podobnie jak trupy znajdowane na prerii od lat.Kansas State Historical Society W pobliżu gospody odkryto szczątki ośmiu osób, okaleczonych podobnie jak trupy znajdowane na prerii od lat.

Jedna z najbardziej intrygujących zagadek w historii Dzikiego Zachodu dotyczy tajemniczego zniknięcia rodziny Benderów, zbrodniarzy z Kansas. Od października 1870 do kwietnia 1873 r. Niemcy prowadzili oberżę ulokowaną w odległości około 10 km na północny wschód od miasteczka Cherryvale. To właśnie tam Ma i Pa Benderowie oraz dwoje ich dorosłych dzieci, John i Katie, czekali na strudzonych wędrowców. Ale ich skromna drewniana szopa, osiem na pięć metrów, nie była zwykłą karczmą.

06.12.2013 Numer 32/ 2013
Reklama