USA

Bill i jego gliniarz

NY jak nowy

Numer 02/ 2014
Superglina (pierwszy z lewej) będzie walczyć z niekorzystnym wizerunkiem policji, a Superdemokrata - z nierównościami społecznymi. Superglina (pierwszy z lewej) będzie walczyć z niekorzystnym wizerunkiem policji, a Superdemokrata - z nierównościami społecznymi. AP / EAST NEWS
Populistyczna kampania wyniosła Billa de Blasio do władzy w jednej z najważniejszych metropolii świata. Pomoże mu najsłynniejszy amerykański policjant William Bratton, który wraca do Nowego Jorku po prawie dwóch dekadach.
Podczas kampanii de Blasio powtarzał, że Nowy Jork składa się z odrębnych miast. W jednym mieszka 98 proc. obywateli, a drugie jest dla pozostałych dwóch procent, czyli najbogatszych.Wikipedia Podczas kampanii de Blasio powtarzał, że Nowy Jork składa się z odrębnych miast. W jednym mieszka 98 proc. obywateli, a drugie jest dla pozostałych dwóch procent, czyli najbogatszych.

Pierwszego stycznia br. 52-letni Bill de Blasio został zaprzysiężony jako 109 burmistrz Nowego Jorku – i jako pierwszy demokrata od ponad 20 lat. Ta inauguracja różniła się bardzo od poprzednich, tak jak nowy burmistrz różni się od poprzedników – republikanów Rudolfa Giulianiego i Michaela Bloomberga. Zamiast pompatycznej uroczystości z głośników rozbrzmiewały dźwięki disco, soulu i dance – umieszczony ponad publicznością didżej puszczał piosenki Commodores, Marvina Gaye’a i Daft Punk.

17.01.2014 Numer 02/ 2014
Reklama