USA

Za parę skarpet

Wyzysk w USA

Numer 07/ 2014
W sklepie nikt nie siada. Nie ma znaczenia, czy to dopiero początek zmiany i sklep jest pusty, czy to końcówka, a plecy, kolana i stopy bolą po wielu godzinach spędzonych na nogach. W sklepie nikt nie siada. Nie ma znaczenia, czy to dopiero początek zmiany i sklep jest pusty, czy to końcówka, a plecy, kolana i stopy bolą po wielu godzinach spędzonych na nogach. Reuters / Forum
Praca sprzedawcy w sieciowym sklepie jest ciężka i poniżająca – tym bardziej dla kogoś, kto wcześniej zawodowo zajmował się wielką polityką.
Joseph Williams po pięćdziesiątce przeszedł ostrą szkołę, gdy musiał porzucić pisanie i przyjął posadę sprzedawcy.materiały prasowe Joseph Williams po pięćdziesiątce przeszedł ostrą szkołę, gdy musiał porzucić pisanie i przyjął posadę sprzedawcy.

Doświadczony, 50-letni reporter polityczny z Waszyngtonu Joseph Williams stracił lukratywną posadę, kiedy podczas ostatniej kampanii prezydenckiej powiedział na antenie telewizji informacyjnej MSNBC o kilka słów za dużo. A gdy do tego ujawniono, że ma na koncie pobicie byłej żony, jego kariera dziennikarska była skończona. Z dnia na dzień, z człowieka, który miał dostęp do Białego Domu, stał się zwykłym, szukającym jakiejkolwiek pracy 50-letnim czarnoskórym Amerykaninem.

28.03.2014 Numer 07/ 2014
Reklama