USA

Ręce do góry! Nie strzelać!

Rasizm w małym mieście

Numer 18/ 2014
Niektórzy świadkowie twierdzą, że gdy padły strzały, Brown miał ręce w górze. Tę wersję podchwycili demonstranci. Niektórzy świadkowie twierdzą, że gdy padły strzały, Brown miał ręce w górze. Tę wersję podchwycili demonstranci. MCT / •
Gdy Darren Wilson strzelał do Michaela Browna, nie przypuszczał, że wywoła zamieszki, o których usłyszy cały świat. Ale nawet gdyby wiedział, zapewne zrobiłby to samo. Bo Wilson był białym policjantem, a Brown młodym, czarnym chuliganem.
Z nagrania wynika, że Brown i jego kumpel dokonali kradzieży w sklepie. Rozpowszechniany przez policję filmik tylko rozjuszył protestujących.MCT/• Z nagrania wynika, że Brown i jego kumpel dokonali kradzieży w sklepie. Rozpowszechniany przez policję filmik tylko rozjuszył protestujących.

Ferguson na przedmieściach St. Louis w stanie Missouri to 20-tysięczne miasto, jakich wiele na Środkowym Zachodzie. Biznesmeni krążący między Wschodnim i Zachodnim Wybrzeżem nazywają takie miejsca „flover country”, czyli kraj oglądany tylko z okna samolotu. Jednak to właśnie tu doszło do wydarzenia, które zbulwersowało całą amerykańską opinię publiczną i wywołało jedne z największych niepokojów rasowych w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach.

29.08.2014 Numer 18/ 2014
Reklama