USA

Misja iPhone

Steve Jobs i jego rewolucja w łączności

Numer 14.2015
Pierwszy pokaz na targach Macworld w San Francisco (styczeń 2007 r.). Publiczność oszalała. Pierwszy pokaz na targach Macworld w San Francisco (styczeń 2007 r.). Publiczność oszalała. D. Morris / Getty Images
29 czerwca 2007 roku na rynku zadebiutował pierwszy model urządzenia, które stało się jedną z największych innowacji Doliny Krzemowej. Rewolucja, którą rozpoczął, trwa w najlepsze.
Przedstawiając iPhone'a światu, Steve Jobs był jak rasowy showman.D. Morris/Getty Images Przedstawiając iPhone'a światu, Steve Jobs był jak rasowy showman.

Z 3,5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 480 x 320 pikseli i dwumegapikselowym aparatem fotograficznym iPhone pierwszej generacji jest dziś technologicznym zabytkiem. Z perspektywy zaledwie ośmiu lat od jego premiery coraz trudniej przychodzi nam pamiętać, jak wielki stanowił przełom. Sukcesorzy pierwszego iPhone’a, a potem iPada, całkowicie odmienili nudną branżę telefonii komórkowej. Powstał wart miliardy dolarów, zupełnie nowy rynek mobilnych aplikacji.

10.07.2015 Numer 14.2015
Reklama