USA

Kulą biedy nie zabijesz

Superglina Darrel Stephens

Numer 25.2015
I znów biały policjant zabił czarnego nastolatka. W Chicago rośnie napięcie po ujawnieniu filmu sprzed roku. I znów biały policjant zabił czarnego nastolatka. W Chicago rośnie napięcie po ujawnieniu filmu sprzed roku. MCT
„Za każdym strzałem kryje się wcześniejsza historia, która zwykle bywa pomijana”. Superglina Darrel Stephens jest przeciw zarówno politycznej poprawności, jak i idei „broni dla wszystkich”.
Darrel Stephens (od lewej) rozpoczął karierę w policji w 1968 r. w Kansas City. Pełnił służbę w wielu regionach kraju, pracował też we władzach miejskich.MCT Darrel Stephens (od lewej) rozpoczął karierę w policji w 1968 r. w Kansas City. Pełnił służbę w wielu regionach kraju, pracował też we władzach miejskich.

Jest pan policjantem od ponad 45 lat. Czy pamięta pan swój najgorszy dzień na patrolu?
Darrel Stephens: Każdy policjant ma taki dzień. Pamiętam sześciomiesięczne dziecko, które leżało w kołysce i dławiło się drewnianą grzechotką. Kawałek zabawki odłamał się i utknął maleństwu w gardle, nie mogłem go wydobyć. Wsadziłem więc matkę i dziecko do samochodu i pojechaliśmy do szpitala. Nie zdążyłem, dziecko po drodze zmarło.

11.12.2015 Numer 25.2015
Reklama