USA

Spokojny Amerykanin

Paul Manafort – mózg Trumpa

Numer 14.2016
Paul Manafort (ur. w 1949 r.), amerykański lobbysta i doradca polityczny. Paul Manafort (ur. w 1949 r.), amerykański lobbysta i doradca polityczny. Reuters / Forum
Zrobił karierę, kreując tyranów na obrońców wolności. Pracował dla Mobutu Sese Seko i Wiktora Janukowycza. Teraz pomaga Donaldowi Trumpowi.
Grupa trzymająca władzę nad Partią Republikańską w latach 80. Od lewej: Paul Manafort, Roger Stone i Lee Atwater.The Washington Post/Getty Images Grupa trzymająca władzę nad Partią Republikańską w latach 80. Od lewej: Paul Manafort, Roger Stone i Lee Atwater.

Pałac Donalda Trumpa, Mar-a-Lago, jest luksusowy jak na standardy Palm Beach, ale nie może się równać z rezydencjami największych despotów świata. Blednie choćby przy Meżyhirii obalonego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Trump może i ma 33 łazienki i trzy schrony, ale w jego siedzibie brakuje stada strusi, galeonu na stawie i złotych kijów golfowych. Obie posiadłości połączył za to duch ostentacji i obecność tego samego politycznego mózgu – Paula Manaforta.

08.07.2016 Numer 14.2016
Reklama