USA

Zszywanie Ameryki?

Wybory w USA: czas rozliczeń

Numer 24.2016
Donald Trump nie przedstawił żadnego spójnego, pozytywnego programu amerykańskiej obecności na świecie. Donald Trump nie przedstawił żadnego spójnego, pozytywnego programu amerykańskiej obecności na świecie. Reuters / Forum
Choć od wyborczego zwycięstwa Donalda Trumpa minęły już trzy tygodnie, prezydent elekt wciąż wydaje się zaskoczony swym sukcesem. Czy będzie chciał wprowadzić w życie obietnice, które tak bardzo podzieliły kraj?
Wyborcy Trumpa: Pozwólmy mu się sprawdzić.caglecartoons.com Wyborcy Trumpa: Pozwólmy mu się sprawdzić.

Miała być konserwatywna rewolucja, wielki mur na granicy z Meksykiem i Hillary Clinton za kratkami. Jednak Trump umilkł. Czy to cisza przed burzą? Mało prawdopodobne. O ile można (z trudem) uwierzyć, że jeszcze w czasie kampanii kandydat nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo nierealistyczne są jego obietnice, o tyle już teraz, po serii spotkań z profesjonalnymi politykami, wie, że prezydent nie ma narzędzi do przeprowadzenia rewolucji. I lepiej, żeby tego nie robił. Sam prezydent elekt pytany przez dziennikarzy, co z tym więzieniem dla pani Clinton, szybko zasłonił się ogólnikiem, że „myślał ostatnio o ważniejszych sprawach”.

25.11.2016 Numer 24.2016
Reklama