USA

Koszmar-a-Lago

Dwór Trumpa – najdroższy prezydent

Numer 05.2017
Rezydencja na Florydzie to fantazja na temat „romansu Ameryki z artystycznym splendorem Europy”. A od niedawna – symbol konfliktu interesów. Rezydencja na Florydzie to fantazja na temat „romansu Ameryki z artystycznym splendorem Europy”. A od niedawna – symbol konfliktu interesów. Splash / EAST NEWS
Amerykanie zaczynają podliczać, ile kosztować ich będzie wystawny styl życia nowego prezydenta.
Pokój z widokiem na ocean, na basen czy na ochronę prezydenta?caglecartoons.com Pokój z widokiem na ocean, na basen czy na ochronę prezydenta?

Dziesięć milionów dolarów – tyle według informacji „The Washington Post” amerykańscy podatnicy zapłacą za pierwsze kilka tygodni prezydentury Donalda Trumpa, w trakcie których spędził trzy kolejne weekendy w swojej posiadłości Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie. Na koszty składa się między innymi zapewnienie bezpieczeństwa w nieprzystosowanej do tego rezydencji, patrolowanie długiej linii brzegowej oraz transport lotniczy.

Nowy przywódca jest tak zakochany w swojej flocie boeingów Air Force One, że powyborcze spotkanie z sympatykami na Florydzie zorganizował na lotnisku, z prezydenckim samolotem w tle.

03.03.2017 Numer 05.2017
Reklama