USA

Zuck w cugu

Zuckerberg na prezydenta?

Numer „Świat i ludzie 2018”
Z Markiem Zuckerbergiem chętnie spotykają się wielcy tego świata. Należał do nich Barack Obama. Dziś były prezydent jest mniej serdeczny i wzywa Facebook do walki z fake newsami. Z Markiem Zuckerbergiem chętnie spotykają się wielcy tego świata. Należał do nich Barack Obama. Dziś były prezydent jest mniej serdeczny i wzywa Facebook do walki z fake newsami. AP / EAST NEWS
W wieku 33 lat założyciel Facebooka jest jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Czy marzy mu się również polityczna kariera?

Marka Zuckerberga nie trzeba nikomu przedstawiać. Odkąd w 2004 roku, jeszcze jako student Uniwersytetu Harvarda, założył jeden z pierwszych serwisów społecznościowych, jego sława, bogactwo i wpływy stale rosną. Popularny „Zuck”, syn dentysty i lekarki psychiatrii, zarobił pierwszy miliard dolarów już w wieku 23 lat – potrzebował więc na to aż o osiem lat mniej niż Bill Gates. A w ciągu następnego dziesięciolecia powiększył stan posiadania o ponad 70 mld dolarów, dzięki czemu zajmuje piąte miejsce na liście najbogatszych ludzi świata.

27.12.2017 Numer „Świat i ludzie 2018”
Reklama