USA

Winni są inni

O poprawności politycznej w USA

Numer 03.2018
Parady równości stały się w USA jedną z legalnych form demonstrowania poglądów. Okazywana publicznie homofobia jest za to źle widziana, jeśli nie karana. Parady równości stały się w USA jedną z legalnych form demonstrowania poglądów. Okazywana publicznie homofobia jest za to źle widziana, jeśli nie karana. AP / EAST NEWS
Na początku polityczna poprawność była obiegowym żartem. Teraz to straszak, dzięki któremu do władzy dorwali się pozbawieni kwalifikacji demagodzy.
Trump nie tylko krytykował ideę politycznej poprawności, lecz jeszcze mówił i robił to, czego ta kultura rzekomo zabraniała.www.caglecartoons.com Trump nie tylko krytykował ideę politycznej poprawności, lecz jeszcze mówił i robił to, czego ta kultura rzekomo zabraniała.

W rozmowach ze zwolennikami Donalda Trumpa powraca jeden wątek: znacznie bardziej podoba im się to, jak mówi, a nie co proponuje. Mówi to, co myśli. Mówi, jak jest. Nie jest poprawny politycznie. Trump i jego wyborcy nigdy nie zdefiniowali politycznej poprawności ani nie sprecyzowali, kto miałby rzekomo pilnować, by była przestrzegana. Nie musieli. Polityczna poprawność kojarzy się po prostu z jakimiś potężnymi siłami, które chcą stłamsić niewygodne prawdy, narzucając językowi swoje jarzmo. To się rozumie samo przez się.

02.02.2018 Numer 03.2018
Reklama