USA

NRA radę da!

Amerykańskie stowarzyszenie strzeleckie blokuje debatę o broni

Numer 05.2018
Kolekcjonerów, takich jak ten miłośnik starego polskiego uzbrojenia, którzy mają ponad 40 sztuk broni jest prawie 8 milionów. Kolekcjonerów, takich jak ten miłośnik starego polskiego uzbrojenia, którzy mają ponad 40 sztuk broni jest prawie 8 milionów. Polaris / EAST NEWS
Mimo kolejnych strzelanin w USA stowarzyszenie strzeleckie NRA skutecznie blokuje utrudnienie dostępu do broni. Jakim cudem jest tak skuteczne? Oto podpowiedź: Nie chodzi tylko o pieniądze.
Dwutygodnik Forum

Każda masakra z użyciem broni palnej w USA, również ta, do jakiej doszło ostatnio na Florydzie, gdzie 19-latek zabił w szkole 17 osób, wywołuje żądania ograniczenia dostępu do broni. Słuszny gniew zrozpaczonych rodziców i wysiłki aktywistów napotykają jednak nieprzejednany opór wpływowego lobby miłośników broni zrzeszonych w Narodowym Stowarzyszeniu Strzeleckim (NRA).

Zdecydowana większość Amerykanów wspiera wysiłki zmierzające do ograniczenia dostępu do broni, a mimo to Kongres nie zdołał jak dotąd zaostrzyć prawa, nawet jeśli do masowych strzelanin dochodzi w USA regularnie (146 takich przypadków w latach 1967–2017).

02.03.2018 Numer 05.2018
Reklama