USA

Bóg Zuck

Idolami Marka Zuckerberga byli pierwsi hakerzy

Numer 08.2018
Idolami Marka Zuckerberga byli pierwsi hakerzy. Łamali reguły dla samej zabawy. Idolami Marka Zuckerberga byli pierwsi hakerzy. Łamali reguły dla samej zabawy. Reuters / Forum
Kiedy Zuckerberg w 2002 roku zaczął studiować na Uniwersytecie Harvarda, dni chwały takich hakerów już dawno przeminęły.
Facebook ma wyraźną, paternalistyczną wizję tego, co jest najlepsze dla ciebie, i próbuje jak najszybciej cię do niej przenieść.caglecartoons.com Facebook ma wyraźną, paternalistyczną wizję tego, co jest najlepsze dla ciebie, i próbuje jak najszybciej cię do niej przenieść.

Mark Zuckerberg jest dobrym chłopakiem, który chciał być zły albo przynajmniej trochę niegrzeczny. Bohaterami jego dzieciństwa byli pierwsi hakerzy – nie złodzieje danych ani cyberterroryści. Idole Zuckerberga po prostu mieli w nosie zasady i tych, którzy je ustalają. Byli technologicznymi wirtuozami, nieskończenie pomysłowymi kowbojami wśród nerdów, uwolnili się od schematów myślowych. W latach 60. i 70., siedząc w pracowniach MIT, łamali wszystkie reguły, które nie pozwalały im tworzyć takich cudów wczesnej informatyki, jak pierwsze gry komputerowe albo edytory tekstu.

13.04.2018 Numer 08.2018
Reklama