USA

Rozdają? Będą zabierać!

Dobroczynność miliarderów

Numer 14.2018
Melinda i Bill Gates wzywają miliarderów, żeby oddali część majątku. Na co? Tego nie precyzują. Melinda i Bill Gates wzywają miliarderów, żeby oddali część majątku. Na co? Tego nie precyzują. Getty Images
Coraz więcej prezesów wielkich korporacji chce dzielić się swoją fortuną z potrzebującymi. Filantrokapitalizm? Czy zwykła obłuda?
Priscilla Chan i Mark Zuckerberg przełożyli pieniądze z jednej kieszeni do drugiej. Twierdzą, że mają misję.AKM/Forum Priscilla Chan i Mark Zuckerberg przełożyli pieniądze z jednej kieszeni do drugiej. Twierdzą, że mają misję.

W lutym 2017 roku w mediach pojawiły się informacje, że założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg rozwija działalność charytatywną. Założona przez miliardera i jego żonę Priscillę Chan fundacja Chan Zuckerberg Initiative przyznała granty w wysokości trzech milionów dolarów na pomoc osobom dotkniętym kryzysem mieszkaniowym w okolicach Doliny Krzemowej. A to tylko niewielka część dobroczynnego imperium. Wszystko zaczęło się w grudniu 2015 roku, gdy prezes Facebooka wraz z żoną opublikowali list do swego niedawno narodzonego syna Maksa.

06.07.2018 Numer 14.2018
Reklama