USA

Złoty stan biedy

Piekło w Mieście Aniołów

Numer 12.2019
Kto raz wypadł z gry, temu trudno do niej wrócić. Steven Larson, weteran wojny wietnamskiej, od dwudziestu lat należy do 130-tysiecznej armii kalifornijskich bezdomnych. Kto raz wypadł z gry, temu trudno do niej wrócić. Steven Larson, weteran wojny wietnamskiej, od dwudziestu lat należy do 130-tysiecznej armii kalifornijskich bezdomnych. TNS
Trzy ulice od domu Marka Zuckerberga mieszkają ludzie, którzy utrzymują się z grzebania w śmieciach. Kalifornia, najbogatszy stan USA, to epicentrum kryzysu bezdomności.

Kevin Recinos pracuje na pełen etat, udzielając wsparcia bezdomnym. Oficjalnie jest „koordynatorem umiejętności życiowych”, w praktyce pomaga osobom wyrzuconym na margines nauczyć się ponownie podstawowych umiejętności, takich jak pisanie CV, planowanie domowego budżetu, praca w zespole, komunikacja itd. Gdy jednak jego czynsz wzrósł o dwieście dolarów, sam stracił dach nad głową. Teraz jest jednym z około dziewięciu tysięcy nowych bezdomnych w Los Angeles, którzy mieszkają na ulicy w swoich samochodach.

07.06.2019 Numer 12.2019
Reklama