USA

Przywdział zbroję Bożą

Religijna prawica wokół Trumpa

Numer 13.2020
Wielu ewangelikalnych zwolenników Trumpa daleko od Waszyngtonu uważa, że sięgając po symbolikę religijną, prezydent zwyciężył nad złem szerzącym się na świecie. Wielu ewangelikalnych zwolenników Trumpa daleko od Waszyngtonu uważa, że sięgając po symbolikę religijną, prezydent zwyciężył nad złem szerzącym się na świecie. AP / EAST NEWS
W odpowiedzi na protesty przeciw rasizmowi i brutalności policji prezydent Donald Trump sięga po chrześcijańskie rekwizyty. Ewangelikanie − jego najbardziej zagorzali wyborcy − są zachwyceni.

Subtelności nikt Donaldowi Trumpowi nie może zarzucić. Kiedy stanął przed świątynią Kościoła episkopalnego pod wezwaniem św. Jana w Waszyngtonie, by zapozować do kamer z Biblią wzniesioną nad głowę, wszyscy wiedzieli, co próbuje zrobić. Gdy w całym kraju trwają protesty i zamieszki, Tump poprosił swoją białą, ewangelikalną bazę wyborczą o lojalność. Nie wszyscy chrześcijanie odpowiedzieli na wezwanie. Wielebna Gini Gerbasi, duchowna Kościoła episkopalnego, mówi, że policja użyła gazu łzawiącego, by odpędzić ją i innych ludzi zebranych w okolicach kościoła św.

18.06.2020 Numer 13.2020
Reklama