USA

Hałas w Białym Domu

Pracowity tydzień Bidena

Numer 3.2021
W pierwszym tygodniu urzędowania nowy prezydent wydał 23 rozporządzenia wykonawcze. W pierwszym tygodniu urzędowania nowy prezydent wydał 23 rozporządzenia wykonawcze. caglecartoons.com
Zaczęły się wielkie porządki. Prezydent USA Joe Biden w ciągu pierwszego tygodnia urzędowania wydał więcej rozporządzeń wykonawczych niż jakikolwiek jego poprzednik.
Biden wprowadza swoje porządki, a media amerykańskie ledwo nadążają z komentowaniem zmian.caglecartoons.com Biden wprowadza swoje porządki, a media amerykańskie ledwo nadążają z komentowaniem zmian.

Kiedy po uroczystościach inauguracyjnych liczne wnuczęta Joego Bidena oraz siostrzenice Kamali Harris zaproszone na wieczór filmowy biegały jeszcze po korytarzach Białego Domu, eksplorując zakamarki rezydencji, nowy prezydent Stanów Zjednoczonych zabrał się do podpisywania pierwszych dokumentów w Gabinecie Owalnym. Znakomita większość decyzji podjętych przez niego w pierwszych dniach to rozporządzenia wykonawcze, czyli bezpośrednie polecenia dla urzędników i agencji federalnych. Zyskują moc prawną w chwili podpisu i nie przechodzą głosowania w Kongresie, chociaż mogą zostać zablokowane przez sądy (i tak też się stało w przypadku jednego rozporządzenia Bidena, a mianowicie wstrzymania deportacji na sto dni).

28.01.2021 Numer 3.2021
Reklama