USA

Za grzechy przodków

Tak bogaci, że aż biedni

Numer 14.2022
Po rozwodzie z Jeffem Bezosem Mackenzie Scott dostała pół majątku. – Byłam przerażona – wyznaje. Rozdała już 12 mld dolarów. Po rozwodzie z Jeffem Bezosem Mackenzie Scott dostała pół majątku. – Byłam przerażona – wyznaje. Rozdała już 12 mld dolarów. Getty Images
A gdybyście dostali w spadku fortunę pochodzącą z niewolnictwa albo z paliw kopalnych? Poznajmy bogaczy z poczuciem winy, którzy nie chcą mieć nic wspólnego ze swoimi pieniędzmi.
Abigail Disney najchętniej zakazałaby posiadania prywatnych odrzutowców.Getty Images Abigail Disney najchętniej zakazałaby posiadania prywatnych odrzutowców.

Życie Morgan Curtis to odwrócony amerykański sen. Jej praprapradziadek był bankierem w Nowym Jorku na początku XIX wieku. Inwestował w koleje, a jego brat – w kopalnie w Ameryce Środkowej. Rodzinny majątek rósł w miarę, jak był przekazywany kolejnym pokoleniom. Ojciec Morgan powiększył jeszcze tę fortunę, świadcząc usługi konsultingu w zakresie zarządzania „największymi przedsiębiorstwami”. Naturalnie dziewczynka dorastała, opływając w luksusy. Uczyła się w londyńskich prywatnych szkołach, jeździła co roku na ferie do Szwajcarii, miała własnego kucyka.

30.06.2022 Numer 14.2022
Reklama