USA

Teksas wraca do Boga

USA bez aborcji?

Numer 16.2022
To wprawdzie mniejszość, ale głośna, widoczna i wpływowa. Demonstracja pro life w Austin (maj br.). To wprawdzie mniejszość, ale głośna, widoczna i wpływowa. Demonstracja pro life w Austin (maj br.). AFP / EAST NEWS
Pewna mniejszość religijna świętuje swoje zwycięstwo po orzeczeniu Sądu Najwyższego USA w sprawie przerywania ciąży. Ma nadzieję na bardziej konserwatywne werdykty.
Obrońcy życia dziękują Bogu. I modlą się o zniesienie rozdziału Kościoła od państwa.Getty Images Obrońcy życia dziękują Bogu. I modlą się o zniesienie rozdziału Kościoła od państwa.

Dla Elvii Leyvy to jeden z najszczęśliwszych dni jej życia. Stoi w długiej spódnicy przed kliniką dla kobiet w Houston w Teksasie. Na jej szyi wisi krzyż, w dłoniach trzyma różaniec. Od sześciu lat ona i jej towarzysze przyjeżdżają tu nieustannie, stawiając czoło upałom, aby zapobiec temu, co nazywają „zabijaniem dzieci”. Przez sześć lat obserwowali, jak kobiety wchodziły tutaj. A potem wychodziły z kliniki z małą reklamówką zawierającą pigułki aborcyjne.

Jak 11 września

Dziś przybyli świętować zwycięstwo.

29.07.2022 Numer 16.2022
Reklama