USA

Stany Zastrzelone

Życie po masakrze

Numer 16.2022
Columbine. Trzynaście róż dla trzynastu śmiertelnych ofiar (kwiecień 1999 r.). Columbine. Trzynaście róż dla trzynastu śmiertelnych ofiar (kwiecień 1999 r.). AP / EAST NEWS
Od czasu masakry w Columbine w 1999 r. w okolicach Denver doszło do kilkunastu kolejnych strzelanin w szkołach. Czy ktoś może powstrzymać to szaleństwo?
Sandy i Lonnie Phillips stracili córkę w strzelaninie w kinie w Aurorze w 2012 roku. Długo myśleli, że „ktoś powinien coś z tym zrobić”, aż poczuli, że to oni mają obowiązek działać.AP/EAST NEWS Sandy i Lonnie Phillips stracili córkę w strzelaninie w kinie w Aurorze w 2012 roku. Długo myśleli, że „ktoś powinien coś z tym zrobić”, aż poczuli, że to oni mają obowiązek działać.

Brzdęk! To kelnerka upuściła talerz. Na ten odgłos Frank DeAngelis zerwał się od stolika. Potem opanował lęk. – Wie pan, po 23 latach wciąż mam te same odruchy… – uśmiechnął się z zakłopotaniem do swego rozmówcy. Zach Martin reaguje panicznie na warkot helikoptera. – Przypominają mi się śmigłowce, które krążyły godzinami nad szkołą w czasie, gdy moja siostra była uwięziona w środku, a my nie wiedzieliśmy, co się z nią dzieje – wyznaje młody Amerykanin w rozmowie z reporterem francuskiego tygodnika „L’Obs”.

29.07.2022 Numer 16.2022
Reklama