USA

Trumpizm po Trumpie

Prawoskrętna Ameryka

Numer 17.2022
Radujmy się z tych wieści – tak Brooke Rollins, liderka America First, skomentowała orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie aborcji. Radujmy się z tych wieści – tak Brooke Rollins, liderka America First, skomentowała orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie aborcji. Bloomberg / Getty Images
Prawicowe ugrupowanie America First snuje plany bardziej autorytarnej, bardziej radykalnej i bardziej bezwzględnej przyszłości. Z udziałem byłego prezydenta lub bez.
Wychwala Trumpa jako „jednego z najwybitniejszych Amerykanów w dziejach”.AP/EAST NEWS Wychwala Trumpa jako „jednego z najwybitniejszych Amerykanów w dziejach”.

Roztaczał krwawe wizje ogarniętych przemocą i przestępczością miast. Zajadle krytykował media, głębokie państwo i liberalne elity. Podkreślał konieczność ukończenia budowy muru na granicy z Meksykiem. – Teraz miliony nielegalnych imigrantów tratuje otwarte na oścież pogranicze, zalewając nasz kraj. To prawdziwa inwazja – straszył. Powrót Donalda Trumpa do Waszyngtonu pod koniec lipca br. był ponurym déjà vu. Jego półtoragodzinne przemówienie w luksusowym hotelu niebezpiecznie przypominało ksenofobiczną, populistyczną kampanię, która w 2016 r.

12.08.2022 Numer 17.2022
Reklama