USA

Trump 2.0

Ron DeSantis. Trump 2.0 rusza na Biały Dom

Numer 18.2022
DeSantis ma coś z robota, emanuje czymś nieautentycznie perfekcyjnym. Niemniej w bezpośrednim kontakcie z fanami wzbudza niezwykły entuzjazm. DeSantis ma coś z robota, emanuje czymś nieautentycznie perfekcyjnym. Niemniej w bezpośrednim kontakcie z fanami wzbudza niezwykły entuzjazm. AP / EAST NEWS
Były prezydent chyba znów chce kandydować do Białego Domu. Skutecznie rywalizuje z nim jednak populistyczny rywal partyjny, prawicowy gubernator Florydy Ron DeSantis.
DeSantis od czasu wyborów w 2020 r. dystansuje się od swojego mentora.AP/EAST NEWS DeSantis od czasu wyborów w 2020 r. dystansuje się od swojego mentora.

Urodził się w Jacksonville, dużym mieście na północnym wschodzie Florydy. Reprezentował ten region już jako kongresmen w Waszyngtonie. Od roku 2019 jest gubernatorem, w listopadzie zostanie zapewne wybrany ponownie. Potem być może obierze kurs na Biały Dom. 43-letni Ron DeSantis uchodzi za rokującego największe nadzieje rywala Donalda Trumpa, innego prominentnego republikanina z Florydy.

To, że Trump dąży do uzyskania trzeciej nominacji do startu w wyborach prezydenckich, jest publiczną tajemnicą.

26.08.2022 Numer 18.2022
Reklama