USA

Czerwone i czarne

Wolni niewolnicy

Numer 25.2022
Romeo Bougere (z lewej) i Jermaine Bossier byli kiedyś wrogami. Dziś grają i śpiewają razem jako 79RS Gang. Romeo Bougere (z lewej) i Jermaine Bossier byli kiedyś wrogami. Dziś grają i śpiewają razem jako 79RS Gang. Getty Images
Choć to zakrawa na cud, Nowy Orlean podźwignął się po katastrofalnym huraganie Katrina. Dziś jest to zupełnie nowe miasto, w którym dużo do powiedzenia mają Czarni Indianie.
Parady z okazji Mardi Gras (wtorek przed środą popielcową) przygotowuje się przez cały rok.Getty Images Parady z okazji Mardi Gras (wtorek przed środą popielcową) przygotowuje się przez cały rok.

Jermaine Bossier i Romeo Bougere nigdy za sobą nie przepadali. Niby nie wchodzili sobie w drogę, bo każdy z nich rządził inną dzielnicą, ale nie mieli do siebie zaufania. Ich żołnierze to dobre chłopaki, ale bywają nieco wyrywni. Ilekroć stanęli oko w oko, w ruch szły siekiery i maczety. Wszystko zmieniło się po Katrinie, jednym z największych huraganów, jakie odnotowano w kronikach. Pewnej nocy spotkali się w parku, żeby pogadać. Wyszło na to, że mają do siebie szacunek. Przedyskutowali sprawę i uradzili, że czas przerwać to szaleństwo.

02.12.2022 Numer 25.2022
Reklama