USA

Jak długi, straszny sen

Wolność za Buta

Numer 26.2022

Tak było sierpień 2022

Tak było. Griner została zatrzymana w lutym (tuż przed inwazją Rosji na Ukrainę) na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, gdy w jej bagażu znaleziono dwa pojemniki po olejku haszyszowymAFP/EAST NEWSTak było. Griner została zatrzymana w lutym (tuż przed inwazją Rosji na Ukrainę) na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, gdy w jej bagażu znaleziono dwa pojemniki po olejku haszyszowym

Życie toczy się dalej. Już nazajutrz po uwolnieniu z rosyjskiego łagru amerykańska koszykarka Brittney Griner wzięła udział w treningu i ćwiczyła wsady do kosza. Wypuszczony w zamian za nią handlarz bronią Wiktor But (zwany w amerykańskich mediach „handlarzem śmiercią”) kilka dni po powrocie do Rosji zapisał się do nacjonalistycznej partii LDPR, założonej przez zmarłego w kwietniu Władimira Żyrinowskiego.

Griner została zatrzymana w lutym (tuż przed inwazją Rosji na Ukrainę) na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, gdy w jej bagażu znaleziono dwa pojemniki po olejku haszyszowym zawierające śladową ilość psychoaktywnej substancji.

16.12.2022 Numer 26.2022
Reklama