USA

Katastrofa kata

Kara śmierci

Numer 03.2023
Więzienie Holman. Cela śmierci. To powinien być ostatni widok w życiu skazańca. Nie zawsze tak jest. Można nawet rzec, że coraz rzadziej… Więzienie Holman. Cela śmierci. To powinien być ostatni widok w życiu skazańca. Nie zawsze tak jest. Można nawet rzec, że coraz rzadziej… AP / EAST NEWS
Jak to jest – przeżyć śmiertelny zastrzyk trucizny? Trzy niedawne egzekucje w Alabamie zakończyły się… wielogodzinnym poszukiwaniem żyły.
Alan Miller tak się bał, że wolał zostać uduszony azotem, ale zignorowano jego wniosek.AP/EAST NEWS Alan Miller tak się bał, że wolał zostać uduszony azotem, ale zignorowano jego wniosek.

Siedemnastego listopada o godzinie 19.57 strażnicy weszli do „celi śmierci” w zakładzie zamkniętym Holman w Atmore na południu Alabamy, gdzie Kenneth Smith czekał na egzekucję przez zastrzyk trucizny za zabójstwo na zlecenie, którego dokonał w 1988 roku. Strażnicy założyli mu kajdany na ręce i nogi, a później wyprowadzili go do komory egzekucji i przywiązali mocno paskami do wózka używanego w szpitalach do transportu chorych. Leżąc na łóżku, więzień przygotowywał się na mającą nadejść za chwilę śmierć.

27.01.2023 Numer 03.2023
Reklama