USA

Lwica prawicy

Trybunka ekstremy

Numer 05.2023
Bezczelność, z jaką głosi absurdalne poglądy, nie jest już dla republikanów żadnym problemem. To po prostu ich nowa twarz. Bezczelność, z jaką głosi absurdalne poglądy, nie jest już dla republikanów żadnym problemem. To po prostu ich nowa twarz. Reuters / Forum
Zwolenniczka teorii spiskowych ma coraz więcej do powiedzenia w Partii Republikańskiej. Przypadek?
Z Donaldem Trumpem pozostaje w bezpośrednim i regularnym kontakcie. W sieciach społecznościowych jest jego najpopularniejszą fanką.AP/EAST NEWS Z Donaldem Trumpem pozostaje w bezpośrednim i regularnym kontakcie. W sieciach społecznościowych jest jego najpopularniejszą fanką.

Zrobiło się o niej głośno tuż po tym, gdy w 2020 r. została wybrana do Izby Reprezentantów. Wiele z jej wypowiedzi wykraczało poza standardy obowiązujące w amerykańskiej polityce. Kongresmenka z Georgii sugerowała, że pożary lasów są powodowane przez kosmiczne lasery, którymi sterują Żydzi; spekulowała, czy zamachy z 11 września 2001 r. nie były oszustwem; popierała najróżniejsze teorie spiskowe. Przedstawicielka nowej fali skrajnych, zwolenników Donalda Trumpa szybko stała się obiektem drwin i pogardy – także we własnym ugrupowaniu.

24.02.2023 Numer 05.2023
Reklama