USA

Strzeż się policji!

Zły gliniarz

Numer 06.2023
Osiedle imienia Idy B. Wells już nie istnieje. Jednak prawie dwustu jego mieszkańców wciąż żyje z traumą. Osiedle imienia Idy B. Wells już nie istnieje. Jednak prawie dwustu jego mieszkańców wciąż żyje z traumą. Alamy / BEW
Na dźwięk syren radiowozów wielu mieszkańców Chicago do dziś czuje strach. Ponieważ są biedni, czarni – i niewinni.
„To ja decyduję, kto tu jest przestępcą”. Były sierżant Ronald Watts i jego ludzie zachowywali się jak królowie dzielnicy. Niektórzy, jak on, dostali niskie kary, inni nadal służą w policji.Chicago Tribune/TNS „To ja decyduję, kto tu jest przestępcą”. Były sierżant Ronald Watts i jego ludzie zachowywali się jak królowie dzielnicy. Niektórzy, jak on, dostali niskie kary, inni nadal służą w policji.

Juan Nile mieszkał z mamą, był żartownisiem, niejadkiem i jedynakiem. Dorastając, marzył, żeby założyć firmę ogrodniczą. Nie dane mu było tego spróbować. W roku 2007 został oskarżony o posiadanie kokainy i skazany na trzy lata więzienia. Po wyroku wielokrotnie odmawiano mu zatrudnienia i możliwości wynajęcia mieszkania. Dwa lata temu – tuż po tym, gdy uzyskał zaświadczenie o niekaralności – został zastrzelony. Był wśród prawie dwustu osób oczyszczonych z zarzutów związanych z działalnością sierżanta Ronalda Wattsa i jego zespołu.

10.03.2023 Numer 06.2023
Reklama