USA

Obrońcy życia żyć nie dają

Aborcja w Alabamie. Zakazy, hejt, szykany

Numer 08.2023
Klinika w Tuscaloosie wciąż boryka się z hejtem fanatyków i z szykanami władz stanowych. Ale nie brakuje też dowodów solidarności. Klinika w Tuscaloosie wciąż boryka się z hejtem fanatyków i z szykanami władz stanowych. Ale nie brakuje też dowodów solidarności. AP / EAST NEWS
Leah Torres była jedną z ostatnich lekarek wykonujących aborcje w Alabamie. Odebrano jej wszystko, co miała.
Pierwszą bitwę Leah Torres stoczyła w stanie Utah. Wygrała proces o zniesławienie z prawicowymi mediami, ale do pracy już tam nie mogła wrócić (Salt Lake City, maj 2016 r.).AP/EAST NEWS Pierwszą bitwę Leah Torres stoczyła w stanie Utah. Wygrała proces o zniesławienie z prawicowymi mediami, ale do pracy już tam nie mogła wrócić (Salt Lake City, maj 2016 r.).

Zawierając z kimś znajomość, nie mówi o swojej pracy. To utrudnia nawiązywanie nowych przyjaźni. Usuwa swoje nazwisko z każdego skrawka papieru, zanim odda go do recyklingu, żeby nikt się nie dowiedział, gdzie mieszka. Jeśli na jej werandzie pojawia się paczka, obdzwania znajomych, by sprawdzić, kto ją przysłał – to może być bomba. Kiedyś wracając z pracy w gorący sierpniowy dzień, zauważyła na swoim podjeździe szary samochód osobowy. Instynktownie uciekła do domu sąsiada – choć ledwo go znała – i poprosiła, by ją odprowadził.

05.04.2023 Numer 08.2023
Reklama