USA

Narcos w Killadelphii

Dragi z piekła rodem

Numer 11.2023
Tani, mocny, doustny. W razie przedawkowania może sparaliżować oddech. Tani, mocny, doustny. W razie przedawkowania może sparaliżować oddech. AP / EAST NEWS
Meksykańskie kartele zalewają USA fentanylem, 50 razy silniejszym od heroiny. Jest on co roku przyczyną śmierci dziesiątków tysięcy Amerykanów.
Galeria ofiar w siedzibie DEA w Arlington w Wirginii. Fentanyl zabija 70 tys. Amerykanów rocznie. W grupie wiekowej od 18 do 45 lat jest najczęstszą przyczyną zgonów.Washington Post/Getty Images Galeria ofiar w siedzibie DEA w Arlington w Wirginii. Fentanyl zabija 70 tys. Amerykanów rocznie. W grupie wiekowej od 18 do 45 lat jest najczęstszą przyczyną zgonów.

Głowa Zacha leżała na stole, prawa dłoń była zimna i spoczywała jeszcze na myszce komputerowej, którą przedtem grał w Minecraft. Wszelkie próby reanimacji 17-latka nie dały efektu. Lekarz pogotowia mógł już tylko stwierdzić zgon. Na co umarł Zach? Rodzice, Laura i Chris Didier z Rocklin w Kalifornii, nie mieli pojęcia. – Zach był zdrowy, był normalnym uczniem, występował w szkolnym musicalu i dobrze grał w futbol. Wkrótce miał ukończyć szkołę średnią – mówi Laura. – Nie umieliśmy sobie wytłumaczyć jego śmierci.

19.05.2023 Numer 11.2023
Reklama