USA

Solista

Wielki mistrz automarketingu

Numer 13.2023
Pierwszy krok. Spotkanie odchodzącego prezydenta z Kissingerem, nowym doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego w 1968 r. Pierwszy krok. Spotkanie odchodzącego prezydenta z Kissingerem, nowym doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego w 1968 r. AP / EAST NEWS
Henry Kissinger był sekretarzem stanu USA w latach 1973–1977, potem usunął się z polityki. Mimo to dziś uważany jest za wręcz legendarną postać stulecia. Jak to zrobił?
Kto to załatwił. Spotkanie z Mao i prezydentem Fordem w 1975 r. Kissinger już w roli sekretarza stanu.UIG/EAST NEWS Kto to załatwił. Spotkanie z Mao i prezydentem Fordem w 1975 r. Kissinger już w roli sekretarza stanu.

Żaden minister spraw zagranicznych wcześniej nie miał takiego wejścia. 27 maja 1972 roku około drugiej nad ranem Henry Kissinger wystąpił przed międzynarodową prasą w hotelowym nocnym klubie. W Moskwie.

Poprzedniej nocy prezydent Richard Nixon i Leonid Breżniew, sekretarz generalny KPZR, podpisali tak zwany traktat SALT I (Strategig Arms Limitation Treaty), który miał zmniejszyć jądrowe arsenały obu stron. To była umowa pełna pułapek i niekonsekwencji. Ale jakie to miało znaczenie? O tej godzinie i w tym miejscu?

16.06.2023 Numer 13.2023
Reklama