USA

Aniołki Gregory’ego

Duszpasterz skruszonych gangsterów

Numer 14.2023
Ojciec Greg (właśc. Gregory Boyle, ur. w 1954 r.), amerykański jezuita z Los Angeles, były pastor, założyciel Homeboys Industries, największego na świecie programu resocjalizacji gangów. W Polsce ukazała się jego książka „Tatuaże na sercu”. Ojciec Greg (właśc. Gregory Boyle, ur. w 1954 r.), amerykański jezuita z Los Angeles, były pastor, założyciel Homeboys Industries, największego na świecie programu resocjalizacji gangów. W Polsce ukazała się jego książka „Tatuaże na sercu”. Rex / EAST NEWS
„Nadzieja mieszka pod tym adresem” – zapewnia katolicki ksiądz, który od trzydziestu lat niańczy gangsterów w Mieście Aniołów.
Tu obowiązują proste przykazania. Pierwsze: nie osądzaj. Drugie: okaż współczucie. No i nie wolno wchodzić z bronią.Getty Images Tu obowiązują proste przykazania. Pierwsze: nie osądzaj. Drugie: okaż współczucie. No i nie wolno wchodzić z bronią.

Przygarbiony za biurkiem, ojciec Gregory z uwagą wysłuchuje petentów. Każdy ma własną historię, ale przewijają się wciąż te same wątki: narkotyki, broń, przemoc, więzienie… Robert, chłop na schwał z wytatuowaną twarzą, na widok duchownego wybucha płaczem, nie zwracając uwagi na to, że nie są sami. Rozmowie przysłuchuje się Nadjet Cherigui, reporterka „Le Figaro Magazine”. Dopiero co wyszedł z paki, a już ktoś próbował go kropnąć na ulicy. Przyznaje, że jest naćpany, ale jeszcze kontaktuje.

29.06.2023 Numer 14.2023
Reklama