W czasach moralnej niepewności Jan Paweł II twardo trzymał się swoich ideałów i narzucał je światu, nawet, jeśli ten nie chciał o nich słyszeć – pisał dwadzieścia lat temu tygodnik „Time”.
To, co zrobili kapitan i załoga, to morderstwo – powiedziała prezydent Korei Południowej. Po katastrofie promu Sewol cały kraj płacze – i żąda głów winnych.
27 kwietnia papież Jan Paweł II zostanie świętym dzięki cudownemu uzdrowieniu pewnej kobiety z Kostaryki, która miała śmiertelnego tętniaka mózgu.
Czy po pięciu latach rządów demokratów Amerykanie stęsknili się za Bushem? Jeśli tak, to dostaną, czego chcą. Kolejni przedstawiciele największej politycznej dynastii coraz odważniej wychodzą z cienia.
Hoduje kwiaty, ma 79 lat i jest najskromniejszym szefem państwa na świecie. José Mujica, prezydent Urugwaju, mieszka na wsi pośród książek i kur. Towarzystwa dotrzymuje mu suka o trzech łapach.
Bryan Cranston, odtwórca głównej roli w serialu „Breaking Bad”, opowiada o życiu z wredną gębą i o tym, że jego kariera aktorska zaczęła się od… pocałunku.
Europa dzieli się na 20 sposobów. Uwiecznił to na swoich mapach bułgarski grafik Janko Cwetkow.
Brazylia stara się jak może, by miliony spodziewanych gości mundialu czuło się bezpiecznie. Wojsko i policja wkroczyły do opanowanego przez gangi największego slumsu w Rio de Janeiro.
Kulawy wymiar sprawiedliwości i brutalność policji przyczyniły się do wybuchu przestępczości w Brazylii.
Pod koniec roku z Afganistanu wyjadą ostatni żołnierze USA i NATO. Na miejscu zostaną tysiące tłumaczy i doradców, którzy latami im pomagali. Talibowie wydali na nich wyrok: śmierć za kolaborację.
Mimo wojny domowej w sąsiedniej Syrii i bomb wybuchających w Libanie, w Bejrucie jak co roku odbywa się bal debiutantek. Tego wieczoru córki prominentnych rodzin są oficjalnie wprowadzane do elitarnego towarzystwa.
Kensington Palace Gardens w Londynie to najdroższy adres w Wielkiej Brytanii. Tu kupują domy i pałace najbogatsi z bogatych.
W 1974 r. zespół ABBA wygrał konkurs Eurowizji. Czterdzieści lat później nadal jest jedną z najbardziej lubianych grup w historii muzyki pop.
Gruzja to wino, szaszłyki, wspaniałe toasty i nadzwyczajna gościnność. Jeśli usiądziesz do biesiady razem z Gruzinami, przekonasz się, że znają nie tylko sposób, jak zatrzymać czas, ale i jak wydłużyć życie.
Francuski biznesmen Pierre Bergé był przez 50 lat życiowym partnerem słynnego kreatora mody. Dzięki niemu dom mody Yves’a Saint Laurenta odniósł światowy sukces. Na ekrany wchodzi film o ich miłości w czasach, gdy coming out nie był jeszcze w modzie.
Rok Pański 1962 obfitował w wydarzenia. Rosjanie i Amerykanie ścigali się w kosmosie i testowali swoje nerwy na Kubie. Kraje Europy Zachodniej zacieśniały współpracę, a Chiny rozpoczęły wojnę z Indiami. Ale nie to było najważniejsze…– pisał „Time” ponad pół wieku temu.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.