Jarosław Kaczyński chce uczynić z Polski kraj nacjonalistyczny, arcykatolicki i niechętny wobec Zachodu. Przeciwko tym planom rodzi się ruch oporu.
Stan Iowa wybrał kandydatów na prezydenta USA. Dotychczasowi faworyci zaznali smaku popularności i... goryczy porażki.
Amerykańskie konserwatystki mają w nosie to, że Donald Trump szydzi z kobiet. I tak go kochają. Dlaczego?
Zaczynała jako szczera i twarda kobieta z Alaski. Później wypłynęła na szerokie polityczne wody, zmieniła styl, aż trafiła do show-biznesu.
Clinton od lat jest kozłem ofiarnym dla konserwatywnej prawicy, która nie szczędzi jej obraźliwych wyzwisk i oskarża ją o przeróżne bezeceństwa.
Wciąż nie wiadomo, ile straci światowa gospodarka na chińskim spowolnieniu. Ale w stalowym zagłębiu Tangszan już widać, że hossę Chiny mają za sobą.
Korupcja, spadek cen ropy i nieproduktywna siła robocza. Oto największe słabości rosyjskiej gospodarki. Ale Rosjanie nie zwracają na nie uwagi.
Edward Luttwak, amerykański strateg i analityk ds. bezpieczeństwa, twierdzi, że brał udział we wszystkich najważniejszych wydarzeniach przełomu stuleci.
Japoński reżyser filmów anime Hayao Miyazaki nie znosi ogranej walki dobra ze złem rodem z Disneya. W jego animacjach małe księżniczki zmagają się z pogmatwanym światem dorosłych.
Prawie każda kobieta w Egipcie była napastowana seksualnie. Tylko nieliczne potrafią się obronić.
Czarny sztandar Państwa Islamskiego powiewa nad jedną z wiosek w Bośni. Ten kraj już od lat 90. jest ostoją muzułmańskiego ekstremizmu w Europie.
Wieprzowina stanęła Duńczykom kością w gardle. Na razie w jednym mieście.
Dolinę Hunza w górach Karakorum nazywają „oazą młodości”. Mieszkańcy żyją po sto lat i prawie nigdy nie chorują. Jest tu też intrygujący polski ślad...
Nie ma lepszego sposobu na ucieczkę od cywilizacji. Tysiące kilometrów wędrówki w towarzystwie poszukiwaczy duchowości i... księgowego oszusta.
Indyjski stan Tamilnadu słynął do niedawna z Jallikattu – zapasów ludzi z bykami. W ostatnich dniach jednak Sąd Najwyższy położył kres starej tradycji.
Najpierw mudżahedini w Afganistanie, potem Al-Kaida, wreszcie – domorośli dżihadyści. I to oni są dziś największym zagrożeniem dla Europy – ostrzega Gilles Kepel, ekspert od islamu i Bliskiego Wschodu.
Dziesięć lat po huraganie Katrina Nowy Orlean się odradza. A wraz z nim odżywa legendarna Bourbon Street.
Zamordował dwie żony, podejrzewa się go o podpalenie Rzymu. Ale to właśnie ten cesarz polecił zbudować jeden z najwspanialszych pałaców w dziejach świata.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.