Ta rola zostaje z aktorem na zawsze. Agenta 007 zagrał z błyskiem w oku i humorem. Ale stać go na wrażliwość i powagę, gdy zabiera głos w sprawie #MeToo czy rasizmu w USA.
Powtórny wybór Andrzeja Dudy zwiększy napięcie między Polską a UE. Prezydent zapewne przyczyni się do dalszego niszczenia sądownictwa oraz zasad demokratycznych.
Powieść Janusza Leona Wiśniewskiego „Koniec samotności”, dalszy ciąg bestselera „Samotność w sieci”, ukaże się w Rosji. Autor cieszy się tam od lat wielkim powodzeniem.
Talibowie na żołdzie Rosji? Donald Trump tego nie przeczytał, ty jeszcze masz szansę! Ta afera utrudni Amerykanom wyjście z Afganistanu.
Pekin narzucił Hongkongowi kontrowersyjną ustawę o działalności wywrotowej.
Hagia Sophia znów znalazła się w sercu zaciętego konfliktu ideologicznego. Czytaj: wojny religijnej.
Rząd Beniamina Netanjahu może od 1 lipca anektować część Zachodniego Brzegu Jordanu. Dzięki Donaldowi Trumpowi.
Kibice sympatyzują z dawnymi obrońcami niewolnictwa? Jedyny Afroamerykanin w czołówce wyścigów NASCAR z początku się tym nie przejmował. Aż coś w nim pękło.
Feministka, malarka, reżyserka Julia Cwietkowa z Komsomolska nad Amurem została oskarżona o rozpowszechnianie pornografii. Otrzymuje groźby, ale też wyrazy wsparcia.
Krąży po Mińsku w spódnicy i wydekoltowanych bluzkach. Raz mówi o sobie w rodzaju męskim, raz w żeńskim. Pisze wiersze, muzykę i... nową ewangelię.
Amerykański pisarz Thomas Pynchon jest jedną z najbardziej zagadkowych postaci świata literatury.
Indianie z Dakoty Południowej toczą walkę – z koronawirusem i rządem w Waszyngtonie. Chodzi o ich przetrwanie. I o odwieczne pytanie: do kogo należy ta ziemia?
W trakcie pandemii koronawirusa kilkadziesiąt krajów świata poprosiło Kubę o pomoc medyczną. Armia lekarzy jest najlepszym orężem reżimu w Hawanie.
Północna Kalifornia to kraina wolnych konopi. Na plantacjach marihuany pracuje wielu gastarbeiterów z Europy skuszonych wizją łatwego zarobku.
Wielkie myszy zabijają rzadkie ptaki na maleńkiej wyspie. Rozpoczęły się działania mające prowadzić do eliminacji gryzoni. Ale czy dbałość o środowisko usprawiedliwia zabijanie?
To jedyna część ludzkiego ciała, którą można legalnie handlować. Ten biznes przynosi co roku milionowe zyski handlarzom skupującym włosy od azjatyckich nędzarek.
Asystenci głosowi wiedzą, jaka jest pogoda, i na komendę grają muzykę. Naukowcy dowodzą jednak, że te inteligentne głośniki często nas podsłuchują, chociaż nie powinny.
Rdzenni mieszkańcy Czukotki mówią o sobie „łygo rawetlap” (prawdziwi ludzie). Dzielą się na nadmorskich i tundrowych.
Coraz więcej afgańskich rolników uzależnia się od narkotyków. Los ich rodzin spada na barki żon. Gdy rozwód nie wchodzi w grę, pozostaje… szafran.
Nie muzea watykańskie i nie słynne ruiny. Dziś proponujemy Państwu zupełnie inne oblicze Wiecznego Miasta.
Potomkini książęcego rodu, gwiazda filmowa i śpiewaczka Asmahan do dziś czaruje i intryguje arabski świat. Jej piosenki nadal plasują się w czołówce egipskich list przebojów.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.