Abu Abdullah miał w Bagdadzie warsztat. Specyficzny. Stamtąd ruszali na śmierć zamachowcy-samobójcy, zawsze z bombą jego roboty.
Katastrofa w dynamicznie rozwijającym się portowym mieście Tiencin zadała Chinom bolesny cios. Także dlatego, że społeczeństwo zaczęło się domagać od władzy mówienia prawdy.
Przyklejeni do komórek i komputerów młodzi ludzie świata poza nimi nie widzą. Nie wychodzą z domów, przestali nawet chuliganić. Zaraz, zaraz, a może coś w tym jest?
Rok temu biały policjant zastrzelił podejrzanego o kradzież czarnoskórego. I choć został uniewinniony, stał się wrogiem publicznym numer jeden. Czy słusznie?
Gdy bracia Coen chcą kręcić kolejny film, najpierw dzwonią właśnie do niego. Skip Lievsay nie tylko wymyśla sprytne efekty dźwiękowe, ale wie, jak przez ucho trafić do widza.
Zatonęła kolejna łódź z setkami imigrantów. Tragedie na Morzu Śródziemnym tak wstrząsnęły pewnym milionerem, że kupił statek i ruszył na ratunek.
Większą część miasta Marjinka kontrolują siły ukraińskie, mniejszą – separatyści z Donbasu. Jak żyją ludzie, którzy się stali zakładnikami krwawego konfliktu?
W ugandyjskim więzieniu Luzira trwa piłkarski eksperyment. Dziesięć zespołów rozgrywa regularne mecze i mistrzowskie turnieje, a kibicuje im cały zakład karny.
Każdego roku setki młodych Izraelczyków odmawiają służby wojskowej. Cena, jaką za to płacą, bywa wysoka.
Rewolucja wymaga ofiar, nawet rowerowa. Żeby cykliści podbili Amsterdam, trzeba było nieugiętych aktywistów, mądrych polityków – i wielu samochodowych wypadków.
Po wyjściu z biura finansiści z londyńskiego City chętnie zakładają rękawice i wskakują na ring. Ryzykowna to rozrywka, bo jeden z nich nie przeżył pojedynku.
Na dachach lepianek– talerze anten satelitarnych, obok hamaków – telewizory. Indianie z plemienia Pemonów piją coca-colę, ale pamiętają, kim byli ich przodkowie.
Czy legendarna królowa spoczywa za komorą grobową Tutanchamona? Właśnie odkryto na ścianach zagadkowe linie. To może być ślad po zamurowanym przejściu.
W 1978 r. Albrecht Dittrich wyjechał z NRD do USA – jako agent KGB. I mieszka tam do dziś – jako Jack Barsky. O jego drodze życiowej przesądziły kobiety.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.