Główne zagrożenia, jakich świat może się spodziewać w roku 2019, przedstawiają – kontynent za kontynentem − dziennikarze „Spiegla”.
Prezydent Gdańska poniósł śmierć wskutek obrażeń po ataku nożownika. Na ulice polskich miast wyszło tysiące ludzi protestujących przeciw fali nienawiści w debacie publicznej.
Ze strachu przed ASF rolnicy domagają się odstrzału dzików. Jednak to nie one stanowią prawdziwy problem.
Protesty w Sudanie wybuchły kilka tygodni temu z powodu wzrostu cen. Teraz demonstranci chcą obalić prezydenta.
Watykan po raz pierwszy w historii ma drużynę lekkoatletów. Księża, zakonnice i szwajcarscy gwardziści marzą o wyjeździe na olimpiadę.
Saudyjka, która zbiegła do Tajlandii, nie zostanie odesłana do domu. Przez kilka dni świat śledził w internecie dramatyczną walkę dziewczyny o prawo do decydowania o własnym losie.
Oderwijmy się na chwilę od najnowszych doniesień i spójrzmy na cały globus. Jakie daty, jakie wydarzenia będą kształtować jego oblicze?
Nowa supergwiazda demokratów to Beto O’Rourke, zwany „Obamą 2.0”. Na razie boją się go nie republikanie, lecz koledzy z lewicowej frakcji Berniego Sandersa.
Po przepędzeniu dżihadystów rządy w Rakce objęła młoda Kurdyjka. Czy Lejla Mustafa zdoła dźwignąć z gruzów dawną stolicę Państwa Islamskiego?
W sztucznym lesie co rusz pojawiają się białe uszka, po schodach wchodzi ktoś niewidzialny, a w ciemnych kątach rozżarzają się dziesiątki żółtych oczu. I jak tu nie pokochać Finlandii?
Wybrzeże Kości Słoniowej jest największym producentem kakao na świecie. Popyt rośnie, ale drobni rolnicy i plantatorzy nie mają powodów do zadowolenia.
Z nastaniem mrozów bezdomni w Moskwie dzielą się na dwie grupy. Jednych robota parzy, drugim – zaczyna palić się w rękach.
Milioner maluje domy, mafiosi sprzedają prąd, a hipsterzy zbierają odpadki. Bo któż inny miałby to robić w Bejrucie?
Wyrafinowani, inteligentni, niezawodni... Albańscy gangsterzy przejęli kontrolę nad handlem narkotykami w Wielkiej Brytanii.
Kobieca reprezentacja Afganistanu w piłce nożnej była symbolem nowych swobód po obaleniu rządów talibów. Marzenia zawodniczek zmieniły się w koszmar.
Celtowie żyją i czują się świetnie. Dopóki ktoś ich nie nazwie Europejczykami.
Układał przepowiednie i głęboko w nie wierzył. Kim był i jak pracował Nostradamus, opowiada Aleksiej Pienzienski, autor jego biografii.
Winnice, sady pomarańczowe, oliwne gaje i stare kamienne domostwa. Kto raz wyruszy na wędrówkę pośród toskańskich wzgórz, ten wpadnie w sidła tej magicznej krainy już do końca życia.
W maju 323 roku p.n.e. urządzono w Babilonie obficie zakrapiany bankiet. Co było dalej, nie pamiętają nawet najsłynniejsi kronikarze. Wiadomo tylko, że imperium straciło władcę – i jego zwłoki.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.