Książka „Strach ucieleśniony” Bessela van der Kolka z 2014 roku stała się nieoczekiwanym bestselerem w czasie pandemii. Co może nam powiedzieć o świecie, w którym żyjemy?
Oczerniani jako wrogowie narodu, sędziowie zrzucili togi, wynajęli minibusy i wyruszyli w trasę po kraju, by wyjaśniać ludziom, dlaczego bronią praworządności.
Kandydat na kanclerza z ramienia SPD Olaf Scholz uważa sukces wyborczy swojej partii za przykład dla socjaldemokratów w całej Europie i chwali Angelę Merkel.
Setki tysięcy ludzi demonstruje przeciw polityce Emmanuela Macrona w walce z pandemią. Rząd obawia się powrotu żółtych kamizelek. Co się kryje za protestami?
Joe Biden oczyścił pole, żeby skupić się na Chinach. Ale jak poważne jest zagrożenie ze strony Pekinu?
Tajwan zaczyna szkolić cywilów na wypadek inwazji.
Ceny gazu ziemnego i energii elektrycznej biją rekordy. Europejczycy szukają winowajcy.
Po 11 września uchodził za bohatera narodowego. Jednak współpraca z Donaldem Trumpem uczyniła z byłego burmistrza Nowego Jorku pośmiewisko całego narodu.
Jak wiadomo, prezydent Afganistanu uciekł z Kabulu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. A co porabia jego córka w Ameryce?
Wznowimy egzekucje, powracając do surowej wersji islamskiej sprawiedliwości – zapowiada Nuruddin Turabi, nowy afgański minister więziennictwa.
Najpierw Birmańczycy protestowali przeciwko juncie na ulicach, a teraz chwycili za broń.
Szanse na połączenie partyzantek etnicznych w „siły federalne” są niewielkie.
Bezmiar ołowianych wód, kamieniste plaże i latarnia morska. Tego wystarczy do pełni szczęścia. Tak w każdym razie twierdzą mieszkańcy wybrzeża Morza Białego.
Wulkanolodzy od lat ostrzegali, że Cumbre Vieja może niebawem wybuchnąć. Dla wielu miejscowych było to jednak wielkie zaskoczenie.
Sandra Behrendt i jej mąż znaleźli na La Palmie swój mały raj. W dniu erupcji najpierw usłyszeli huk wybuchu, potem uciekali, ratując życie.
Przez długi czas był kulturalną i intelektualną stolicą Bliskiego Wschodu. Teraz walczy o przetrwanie.
Statek z Mołdawii, załoga z Ukrainy, ładunek z Gruzji, klient w Mozambiku, eksplozja w Libanie. Śmiertelnie proste.
Mieszkańcy Wysp Korzennych nadal uprawiają przyprawy, które w epoce wielkich odkryć geograficznych zmieniły w Starym Świecie pojęcie smaku.
40 milionów Amerykanów jest zdanych na wodę z rzeki Kolorado, a ta wysycha. Z roku na rok coraz bardziej.
„I choćby przyszło tysiąc Chińczyków i każdy zjadłby tysiąc klopsików”. O nie, na takie obżarstwo partia dziś nie pozwoli!
Demencji, zwłaszcza choroby Alzheimera, nie sposób leczyć, ale można zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia – twierdzi niemiecki neurolog Hans Gnahn.
Tuż za naszą zachodnią granicą kryje się bez liku turystycznych atrakcji. Tym razem zapraszamy na spotkanie z mistrzami artystycznego rzemiosła Saksonii i Turyngii.
Co Europejczycy pili w średniowieczu? Oto cała prawda, bez nabijania w butelkę.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.