Jeśli dzięki mediom pół świata było w ciąży razem z Kate, to teraz cały świat czuje się w obowiązku wychować Royal Baby na ludzi. Czyli na kogo?
Dalajlama apeluje do młodych mnichów: „Zaprzestańcie samospaleń! Od tego Tybet nie będzie wolny”.
Kobieta na czele muzułmańskiego Uzbekistanu? A czemu nie? Jeśli jest się córką prezydenta satrapy, wszystko jest możliwe.
Pustynia na granicy USA z Meksykiem usłana jest ciałami tych, którym nie udało się dojść do ziemi obiecanej. Zwłok się nie identyfikuje, nikt ich nawet nie liczy.
Podobnie jak po 11 września Amerykanie znów oddają cześć swoim największym bohaterom – strażakom. Cała 19-osobowa drużyna zginęła, walcząc z pożarami lasów.
Pakistańska swatka Mumtaz Qureshi zaaranżowała tysiące małżeństw, precyzyjnie dobierając ludziom partnerów – i mimo tego doświadczenia z pokorą oświadcza: „Nie mam przepisu na udany związek”.
Monsignore Nunzio Scarano, wysokiej rangi urzędnik Banku Watykanu, aresztowany za pranie milionów euro. Don Nunzio nie docenił papieża Franciszka robiącego czystkę we własnych szeregach.
Kto zaprojektuje kondom nowej generacji: niewidoczny, wygodny, dobrze przylegający, wytrzymały i łatwy do nałożenia? Na geniusza technologii czeka nagroda fundacji Billa i Melindy Gatesów.
Koniecznie trzeba dotknąć, to przynosi szczęście! – w niejednym mieście turyści słyszą takie zalecenie. Oto galeria najsłynniejszych miejsc „do pomacania”.
Na świecie jest masa ludzi głęboko wierzących, którzy wciąż czekają na swoją religię. Dla mnie taką religią jest country – wyznaje Emmylou Harris, gwiazda muzyki folk.
Marc Chagall był malarzem nietuzinkowym – we wszystkim, co robił, sprzyjało mu szczęście, a przypadek sprawiał, że wciąż trafiał we właściwe miejsca we właściwym czasie.
Turystę należy zwabić do piwnicy, upić i pozbawić dewiz. Winiarze z hiszpańskiej prowincji La Rioja robią tak od lat i nikt nie czuje się nabity w butelkę.
Odizolowana od świata, niedostępna ani z Zachodu, ani ze Wschodu, Sokotra pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi. Jej magii uległ hiszpański pisarz i fotografik JORDI ESTEVA.
Ulubieniec Stalina, miłośnik kobiet i krzykliwych krawatów, wyprany z poglądów cynik i pragmatyk. Ławrientij Beria byłby na szczycie w każdym ustroju politycznym – opowiada pisarz Lew Łurje.
Czterdzieści lat temu Siuksowie zdobyli Wounded Knee w Dakocie Południowej. Dla Indian było to wydarzenie, które przywróciło im dumę. Do dziś nie straciło swej mocy.
Marzenie o nieśmiertelności nabrało rumieńców. Firmy oferują badania stwierdzające, jak bardzo zużyty jest nasz organizm i ile jeszcze pociągnie, a w aptekach można dostać lek, który ma przedłużać życie.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.