Czy przy porannym espresso George Clooney myśli o Białym Domu? Gwiazdor stanowczo zaprzecza, ale zdaniem wielu wielbicieli to tylko zasłona dymna.
Śmierć czarnoskórego Freddiego Graya doprowadziła do największych zamieszek w Baltimore od 1968 r. Bloger Shawn Carrié miał pecha: znalazł się w złym miejscu o niewłaściwym czasie.
Wojna z narkotykami to wojna z obywatelami – mówi reporter David Simon.
Kim jest algierski terrorysta, który planował zamachy na kościoły we Francji? W małym miasteczku na prowincji znano go jako gorliwego muzułmanina. W Paryżu uchodził za spokojnego studenta. A jednak po cichu knuł zbrodnię.
Rządy Czerwonych Khmerów, którzy w 1975 roku zajęli Phnom Penh, trwały krótko. Ich były sojusznik Hun Sen, mistrz politycznej rozgrywki, od 30 lat nie oddaje władzy.
.
W odległej indyjskiej wiosce Mawlynnong rządzą kobiety, twardą ręką trzymając władzę, majątek i facetów.
Aby zaludnić opustoszałe terytorium, władze Górskiego Karabachu hojnie płacą za każde dziecko i rozdają domy wielodzietnym rodzinom. To się nazywa polityka prorodzinna!
Kairscy śmieciarze uchodzą za pariasów. A przecież gdyby nie ci prekursorzy recyklingu, w egipskiej stolicy nie sposób byłoby żyć.
W powodzi zachwytów nad argentyńskim papieżem rzadko przebijają się głosy krytyki. Franciszek ma jednak zapiekłych wrogów.
Para lesbijek z Ohio zamówiła sobie w banku spermy słodkiego blondaska o białej skórze, a dostała dziecko... czarne. Sprawa trafiła do sądu.
Jeśli chcecie tanio pozbyć się łysiny, to tylko w Turcji. A że przeszczep włosów nie zawsze się udaje? Cóż, nie ma biznesu bez ryzyka.
Oto zagadkowa historia sześciu braci i siostry, zamkniętych przez rodziców w domu na długie 14 lat.
Urodzony 200 lat temu Otto von Bismarck ostatnie lata życia spędził we Friedrichsruh w pobliżu Hamburga, gdzie do dziś żyją jego potomkowie i nadal obficie korzystają ze spuścizny „żelaznego kanclerza”.
Gdy ludzie otworzą oczy, Putin odejdzie, a kraj się zmieni – mówi rosyjski pisarz i satyryk Władimir Wojnowicz.
Sycylijczycy uwielbiają religijne święta i towarzyszące im procesje. Świętują więc z zapałem, a Kościół się krzywi...
Początek końca carskiej Rosji nastąpił w nocy z 26 na 27 maja 1905 roku u wybrzeży Japonii, w morskiej bitwie pod Cuszimą.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.