W Jerozolimie roi się od miejsc świętych dla chrześcijaństwa, ale prawdziwe ślady Zbawiciela są dobrze ukryte. Ruszamy tajemną drogą, która prowadzi do grobu Jezusa.
Widmo totalitaryzmu krąży nad Polską. Władza przeprowadziła już czystki w mediach publicznych i radykalne zmiany w Trybunale Konstytucyjnym. Co dalej?
Trybunał Konstytucyjny uznał za sprzeczne z konstytucją zmiany ustawy, które ograniczają jego niezawisłość i zdolność do działania. Rząd PiS ignoruje ten wyrok.
Sto dni rządu Beaty Szydło pokazało, że PiS ma swoją wizję przyszłości kraju i idzie do ataku na wszystkich kierunkach polityki wewnętrznej i zagranicznej.
Finlandia zamknęła granicę dla migrantów wędrujących do Europy przez Rosję. Około pięciuset uchodźców utknęło w Kandałakszy za kręgiem polarnym.
Biblioteki przestały istnieć. Nauczyciele zginęli albo uciekli. Jak pomóc w nauce dzieciom uchodźców – pisze Gordon Brown.
To nie jest zwykły oszust. To geniusz oszustwa, a amerykański system polityczny to najłatwiejszy cel w jego karierze.
W południowej części Madagaskaru grasują bandy złodziei bydła. Sceny jak z kowbojskiego filmu są tam codziennością.
Na Iturup, jednej z czterech Wysp Kurylskich, popada w ruinę wojskowe osiedle. Formalnie nie istnieje, ale nadal mieszkają tam ludzie.
W Iranie za seks pozamałżeński grozi chłosta, a nawet więzienie. Mimo to coraz więcej młodych ludzi żyje bez ślubu, starając się zmylić policję obyczajową.
Wśród radykalnych chrześcijan w USA zapanowała moda na adopcję zamrożonych ludzkich zarodków.
Polityka przestała odpowiadać na potrzeby społeczne, co doprowadziło do kryzysu demokratycznych instytucji – przekonuje profesor Zygmunt Bauman w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem „El País”. Oto jej fragmenty.
W prawicowym rządzie Izraela minister sprawiedliwości Ajelet Szaked jest prawdziwym jastrzębiem. Uważa wartości żydowskie za dobro wyższej rangi niż prawo i demokracja.
Nadszedł czas nowoczesnej muzyki bez wpływu Ameryki. Jean-Michel Jarre realizuje swój projekt życia: dwupłytowy album „Electronica”.
Na dnie morskim u wybrzeży wyspy Lanzarote brytyjski rzeźbiarz umieszcza figury uchodźców.
Judaizm był obecny na Półwyspie Indyjskim przez wiele wieków. Dziś nadal ma tam zaskakująco wielu wyznawców.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.