O chrześcijańskich korzeniach Europy, imigracji, islamie, świeckości państwa i skandalach pedofilskich w Kościele mówi papież Franciszek. Fragmenty wywiadu dla francuskiego dziennika „La Croix”.
Pas sojuszniczych państw – od Morza Bałtyckiego do Czarnego i dalej do Adriatyku – miałby bronić Europę przed Rosją. A pierwsze skrzypce odgrywałaby Polska. Co na to rosyjski ekspert?
Tu ludzie żyją pobożnie i popierają Jarosława Kaczyńskiego.
Było krótko, głośno, krwawo, dochodziły sprzeczne informacje – próba przewrotu w Turcji zaskoczyła cały świat, a najbardziej samych Turków.
Najpierw media, potem sądy, armia... W Turcji zamach stanu trwał już wcześniej, tylko w zwolnionym tempie i w wykonaniu Erdoğana.
Jeśli uczeni czegoś nie wymyślą, w 2050 r. masa plastiku w morzach i oceanach będzie większa niż masa ryb.
Jak na kobietę, która obejmuje władzę w Wielkiej Brytanii, wydaje się nadzwyczaj spokojna. Czy jednak podoła czekającym ją zadaniom?
Szkocja jest kobietą. Partią Pracy kieruje Kezia Dugdale, a konserwatyści powierzyli przywództwo Ruth Davidson. Ale najwięcej do powiedzenia w polityce ma tu Nicola Sturgeon.
Przez wiele lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, by po legalizacji marihuany szybko stać się milionerem.
Nowe władze Krymu mają też coś dla młodzieży. Artek, słynny radziecki ośrodek dla pionierów, przechodzi kosztowny lifting.
W indyjskim zagłębiu węglowym Dźharia grunt dosłownie pali się pod nogami. Dziesiątki tysięcy nielegalnych górników żyje tam wśród płomieni i toksycznych oparów.
Co się dzieje z domami, w których popełniono zbrodnię lub samobójstwo? Niektórzy chcą tam umieszczać imigrantów.
Jak doprowadzić do nędzy państwo bogate w surowce? Beny Steinmetz wam to załatwi, tak jak załatwił Gwineę.
Grzeczne dziewczynki z Bangladeszu pomagają rodzicom i czekają na zamążpójście. Mniej grzeczne – wchodzą w dojrzałe życie ostrym ślizgiem na falach.
Fani ciężkiego rocka spotykają się na pustyni Kalahari. Festiwal w Ghanzi jest okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale i do politycznych manifestacji.
Szef austriackiej dyplomacji tłumaczy sukces prawicowych populistów w wyborach prezydenckich i zapowiada twardą politykę wobec uchodźców.
Trzeba hipstera, żeby z setek weekendowych kierunków wybrać stolicę Mołdawii. Dlaczego nie – pomyśleliśmy – i tak wylądowaliśmy w Kiszyniowie.
Sto lat temu zakończyła się jedna z najbardziej dramatycznych wypraw podróżniczych w historii. Choć jej uczestnicy byli przez dwa lata uwięzieni na lodowym pustkowiu, sir Ernest Shackleton zdołał ocalić siebie i swoich towarzyszy.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.