Rosyjska szczepionka stała się obiektem wiary, jakby w ampułkach znalazł się koktajl medycyny i polityki.
Pod osłoną pandemii rząd w Warszawie knebluje wolne media. Cała Europa powinna się bać – ostrzega Timothy Garton Ash.
Inuici z Grenlandii nie chcą chińskiej kopalni.
Kto będzie wyzyskiwać Grenlandię? Europa czy Chiny? Oto jest pytanie. Michael Paul, ekspert ds. Arktyki, uważa jednak, że bogactwa naturalne są dla wyspy szansą.
Kokaina, łapówki i tortury. Kolumbijskie kartele wchodzą do Unii Europejskiej.
Nie szczepią się i jest ich coraz więcej. Kim są wyznawcy teorii spiskowych o COVID-19?
W szczycie pandemii ludzie zaczęli mieć dziwaczne sny. Nie zawsze musi to być powód do niepokoju – twierdzą naukowcy.
Miała 27 lat, kiedy poślubiła króla Jordanii i przyjęła imię Nur al-Husajn (Światło Husajna). W wieku 47 lat owdowiała. Teraz jej najstarszy syn, były następca tronu, został oskarżony o spisek.
Sreyas Payyappat mieszka w Hanowerze, ma trzynaście lat i marzy, by zostać superarcymistrzem. Talentu mu nie brak.
Jeżeli nazwisko Joszijahu Josef Pinto nic wam nie mówi, jest to najlepszy dowód, że nie należycie do światowej elity.
Cholity, przedstawicielki rdzennej ludności Boliwii, zaczęły się trudnić prowadzeniem wycieczek po Andach.
Dwa lata temu maltańska policja zatrzymała trzech nastolatków. Opanowali oni jakoby statek handlowy, by dostać się do Europy. Do dziś tego nie udowodniono. Co się z nimi stało?
W czasach ZSRR Abchazję zwano Lazurowym Wybrzeżem proletariatu. Od trzydziestu lat popada w coraz większe zapomnienie i ruinę.
Dziesięć lat po wybuchu syryjskiej wojny domowej miasto Gaziantep na południu Turcji stało się domem dla pół miliona uchodźców. Ale wielu wciąż jeszcze śni o Europie...
Denver to pierwsze miasto w USA, gdzie można zażywać grzybki halucynogenne. Ale tylko w celach leczniczych.
Zaciszna Andora przyciąga gwiazdy internetu. Kuszą ich niskie podatki, luksusowe rezydencje i szybkie łącza światłowodowe. Czego chcieć więcej?
Uciekają jak stali, bez niczego, zakrwawieni i pobici, niektórych na ulicę wypędza rodzina. Łączy ich orientacja seksualna − i jedyny w Rosji „transdom”.
Gdy się okazało, że szampan z wraku statku smakuje wyśmienicie, postanowiono sprawdzić, czy morskie głębiny nie są aby najlepszą piwnicą.
Władza Putina nie jest bezgraniczna, a Rosja nie jest skazana na autorytaryzm. Politolog Timothy M. Frye obala stereotypy.
Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!
Brian Robson poczuł tęsknotę za ojczyzną, ale nie stać go było na bilet, więc wszedł do drewnianej skrzyni. Dziś poszukuje dwóch kolegów, którzy przybili jej wieko.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.