Prawie trzy miliardy ludzi korzysta z Facebooka. Gigantyczny biznes, ale również kolosalna polityczna odpowiedzialność. Jaki użytek zrobi sieć społecznościowa z tej niezamierzonej władzy?
Polska oficjalnie nie chce już uznawać wyroków TSUE za wiążące prawnie. Według Ursuli von der Leyen będzie to mieć konsekwencje, choć najwcześniej dopiero na jesieni.
Darknet w wydaniu kieszonkowym? Na temat popularnego komunikatora Telegram i jego założyciela Pawła Durowa krąży wiele sprzecznych pogłosek.
Pojawiające się w różnych punktach świata nowe odmiany koronawirusa są coraz niebezpieczniejsze. A będzie ich jeszcze więcej – przepowiada biolożka Ancza Baranowa.
Frances McDormand nie jest zwykłą gwiazdą. Unika blichtru i bierze na cel społeczne bolączki. Tak powstają wielkie filmy. Jak „Nomadland”.
Od felczera w wiejskim szpitalu do mistrza paraolimpijskiego. Zawrotna kariera niepełnosprawnego Buriata.
U nas świnki są na pierwszym miejscu! – mówi holenderski rolnik Kees Scheepens, który prowadzi kampanię na rzecz zamknięcia przemysłowych hodowli trzody chlewnej.
Przybywa mięsa hodowanego w laboratoriach. Najwyższy czas zadać kilka niewygodnych pytań.
Dumba spędziła całe życie w cyrkach i w ostatnich latach obrońcy zwierząt prowadzili kampanię, by ją uwolnić. Gdy wydawało się już, że lada chwila wygrają, słonica i jej właściciele zniknęli.
W amerykańskim Oakland powstało miasteczko lepianek dla bezdomnych.
Co myślał, kiedy mordował własną matkę? Co myśli teraz w więziennej izolatce? W ekstremalną podróż po umyśle zabójcy zabiera nas psychiatra Taj Nathan.
U podnóża Synaju znajduje się najstarszy klasztor chrześcijański. Mnisi z monasteru św. Katarzyny mają w swej pieczy wspaniałą kolekcję ikon i rękopisów.
Coraz więcej chińskich emerytów jest uzależnionych od smartfonów.
Błagałyśmy, aby nas nie przekazywali Czeczenii. Bez skutku – mówi Chalimat, biseksualistka, która uciekła do Dagestanu. Policja porwała ją i wywiozła.
Na brytyjskich kanałach panuje większy ruch niż w XIX wieku, gdy pełniły rolę gospodarczego krwiobiegu kraju.
Na kempingu można spotkać pełny przekrój społeczeństwa. Ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Zostało nam dziesięć lat na uratowanie naszej planety – ostrzega klimatolog Johan Rockström, współautor raportu „Stan wyjątkowy dla Ziemi”.
Nawet jeśli Stambuł to tylko punkt przesiadkowy, warto na dobę zatrzymać się w tym bajecznym mieście i poczuć niesamowitą atmosferę miejsca, gdzie Wschód łączy się z Zachodem.
1 sierpnia 1939 roku padły pierwsze strzały w wojnie Kalifornii z pływającymi kasynami. Oddano je z armatek wodnych.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.