Wody zaczyna brakować, na całym świecie szaleją susze. Winni są konsumenci, ale także rządy państw i koncerny zbijające majątek na surowcu cenniejszym od ropy.
W Bangladeszu trwa polowanie na blogerów broniących świeckiego państwa. Islamiści właśnie zarąbali maczetami czwartego z nich.
Nie tylko dżihadyści werbują bojowników z Zachodu. Coraz więcej Europejczyków i Amerykanów wyjeżdża do Syrii, aby walczyć przeciwko Państwu Islamskiemu.
W ciągu pięciu lat chińska firma Xiaomi stała się jednym z największych producentów smartfonów. Jej założyciel Lei Jun wierzy, że przerośnie samego Steve’a Jobsa.
Kto planuje podroż życia, powinien przeczytać tę opowieść o człowieku, który lata w najdalsze zakątki świata całkowicie za darmo. Mało tego, zarabia na tym miliony.
Jon Stewart jest komikiem, który udaje dziennikarza, ale Amerykanie biorą go na poważnie. Gdy jednak powiedział, że odchodzi ze swojego programu, wszyscy uznali, iż żartuje.
Amerykańscy tajni agenci wyręczają Afrykanów w walce z przemytnikami kokainy. Czy to konieczność, czy raczej kolejny przykład panoszenia się światowego imperium?
Dwa lata po śmierci Hugona Cháveza jego boliwariański socjalizm także dogorywa w męczarniach. Wenezuelę trapią rynkowe niedobory, korupcja i galopująca przestępczość.
Garstka odważnych mieszkańców Palermo przełamała zmowę milczenia i zorganizowała opór przeciwko gangsterom.
Rosyjski prezydent nieraz się wypowiadał krytycznie o internecie, twierdząc, że to „projekt CIA”. I postanowił go zatopić lawiną nienawistnych postów.
Jakby ktoś nie wiedział, to letnie festiwale rocka wymyślono już jakieś cztery tysiące lat temu w Maroku.
Jednego boga Maryjczycy proszą o zdrowie, innego o pokój, mają też „speca” od czystości wód. Ostatni poganie w Rosji stawiają na specjalizację.
Maddie ma osiem lat i cierpi na szczególnie ciężką postać padaczki. Jej rodzina przeniosła się do Kolorado. Bo tam jest dostępny olej z konopi, czyli medyczna marihuana.
– Nie zabijajcie nas! – Athanassios Giannis, grecki naukowiec pracujący w Niemczech, opowiada o katastrofie humanitarnej, jaka dotknęła Hellenów. I wzywa Unię do solidarności.
Polityka Niemiec i UE wobec Grecji miała być dla niej nauczką. Trzeba to zmienić – pisze ekonomista Jeffrey Sachs.
Na Madagaskarze ludzie wierzą, że gdy umrze ostatni baobab, to życie na wyspie zamrze na zawsze.
Pod koniec XIX wieku Kijów był nie tylko świętym miejscem prawosławia, ale także stolicą uciech oferującą łatwy dostęp do wszelkiego rodzaju płatnej miłości.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.