Czy jest życie na Czerwonej Planecie? A jeśli tak, to czy przetrwa, gdy tam wylądujemy?
Organizacje pozarządowe, także z Polski, optują za budową międzynarodowej sieci kolejowej, wzorowanej na systemie sprzed pół wieku.
W trakcie ćwiczeń wojskowych Zima-20 dowództwo odkryło, że w razie ataku ze Wschodu polska armia wytrzyma cztery dni.
Wojskowa junta, która przejęła władzę w Mjanmie, zaostrza represje, żeby powstrzymać coraz większe protesty. A tymczasem w kraju nasilają się konflikty etniczne.
Unijna agencja ochrony granic ma kontrolować migrację do Europy, a jest źródłem kolejnych afer. Zarzuty poważnie obciążają jej szefa, Fabrice’a Leggeriego.
Trudności zachodnich firm z dostawami szczepionek są wyśmienitą okazją dla konkurentów z Rosji, Chin, Indii, a nawet z Kuby.
Czechy mają najwyższą umieralność na COVID-19 w Unii Europejskiej. Mimo wielomiesięcznego lockdownu.
Z powodu pandemii tegoroczny karnawał w Rio de Janeiro odwołano. Ilu mieszkańców dożyje następnego?
Julia Nawalna wiernie towarzyszy mężowi w walce politycznej. Gdziekolwiek on jest.
Coraz więcej Amerykanów mieszka tam, gdzie zaparkuje samochód. Niektórzy bezdomni, współcześni nomadzi, twierdzą, że to najlepszy styl życia.
Amerykański raper Akon buduje futurystyczne miasto w Senegalu. Czy Akon City stanie się wizytówką afrykańskiego rozwoju?
Żeby nie płacić podatków, założyli anarchokapitalistyczną komunę. Aż przyszedł ktoś, kto zrobił porządek. I nie był to gajowy...
Dlaczego w kolonii karnej skazanych na dożywocie trzech więźniów pilnuje aż trzydziestu strażników?
Jak sama nazwa wskazuje, w Gwinei Bissau sól morską pozyskuje się… na polach.
Codziennie w Indiach dochodzi do co najmniej trzech ataków na kobiety z użyciem kwasu siarkowego.
Dziesięć lat po jaśminowej rewolucji, która wyniosła do władzy islamistów, jedna trzecia Tunezyjczyków deklaruje się jako niewierzący.
Bezrobocie, konkurencja, kradzieże i testy na przeciwciała. Opowieść o tym, jak pandemia zmieniła życie rosyjskich prostytutek.
Czeczeńskie love story: randka na rogu alei Putina i Kadyrowa.
Jane Goodall dzieli się swoim optymizmem nie tylko z szympansami.
Prastare warownie, cerkwie i meczety. Tatarstan oferuje mieszankę kultur, fantastyczne zabytki i bezkres szeroko rozlanej Wołgi.
700 lat po wygnaniu słynnego poety z Florencji rozeszły się pogłoski o rewizji wyroku. – To nieporozumienie – twierdzi Sperello di Serego Alighieri, jego potomek w 19 pokoleniu.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.