Donald Trump straszy Pjongjang „ogniem i furią”. W odpowiedzi północnokoreański pocisk rakietowy przeleciał nad Japonią. Czy grozi nam wojna jądrowa?
Jaka polityka stoi za roszczeniami polskiego rządu wobec Niemiec?
Litwa rozpoczęła budowę ogrodzenia na granicy z obwodem kaliningradzkim. To reakcja na rosyjską aktywność w regionie.
Cisi, spokojni, dorastali wśród nas – mówią sąsiedzi o marokańskich zamachowcach spod Barcelony. Wystarczył jeden człowiek w roli „katalizatora” – i wszystko się zmieniło.
Jak mogło dojść do skażenia milionów jajek pestycydem – fipronilem? Trop wiedzie do pewnego handlarza w Belgii i dwóch holenderskich przyjaciół drobiu.
Co strach przed wojną robi z mieszkańcami Korei Południowej? Wrażenia z wizyty na najniebezpieczniejszej granicy świata.
Podczas gdy kryzys między USA a Koreą Północną przykuwa uwagę światowych mediów, w Azji nabrzmiewa konflikt między dwiema największymi potęgami kontynentu.
Gdyby całą globalną gospodarkę miała tworzyć jedna firma, z pewnością należałaby ona do Jeffa Bezosa.
Manal asz-Szarif walczy o prawa Saudyjek. Jest przekonana, że gdy miliony kobiet powiedzą „Dość!”, nie zatrzyma ich żaden imam.
W cerkwi słynnego aresztu śledczego Butyrki w Moskwie można uzyskać rozgrzeszenie, wziąć udział we mszy, a nawet zawrzeć związek małżeński.
Miłośnicy zabaw nad przepaścią zrobili ogromny krok naprzód. Trudno o bardziej widowiskową rozrywkę niż rope jumping.
Miasteczko Nucla w stanie Kolorado. Tu ludzie nigdy nie dzwonią po policję, bo każdy ma w domu broń. Musi mieć.
Kim są? Skąd przybyli? Po jakiemu właściwie mówią? Tego wszystkiego nie pamiętają nawet najstarsi baskijscy górale.
Co czuje człowiek rażony piorunem? Wbrew pozorom szanse na przeżycie są dość duże. Ale kilkaset milionów woltów zostawia trwałe ślady, także na psychice.
Inteligentni jak szczury, pracowici jak mrówki, wyszczekani jak... pekińczycy. Chińscy milenialsi uciekają przed prozą życia w autoironię.
Jak krytykować państwo żydowskie i być przyzwoitym? Izraelski historyk Tom Segev ma kilka cennych wskazówek dla obrońców praw człowieka.
W historycznej kolebce Francji zobaczymy dziesiątki średniowiecznych i renesansowych zamków, podróżując wąskimi drogami wijącymi się wśród malowniczych winnic.
Najsłynniejszy diament świata przynosił pecha kolejnym właścicielom. Mimo to Indie i Pakistan uporczywie domagają się jego zwrotu.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.