Baszar al-Asad od lat próbował odbić Aleppo, największe miasto w Syrii. Teraz ma do pomocy rosyjskie lotnictwo, czołgi i doradców, a także bojowników z Iranu, Czeczenii i Afganistanu. Dziesiątki tysięcy uchodźców ruszyły w kierunku tureckiej granicy.
Europa straciła polską kotwicę.
PiS utrwala mit smoleńskiego zamachu, by odwołać się do nacjonalizmu i łatwiej rządzić Polakami.
Reakcja Unii Europejskiej na reformy przeprowadzane przez nowy polski rząd jest ostrzejsza niż oczekiwano. Czy po nieudanym eksperymencie węgierskim Polska zostanie przywołana do porządku?
Od migracji może zależeć rozpad lub utrzymanie UE. Państwa członkowskie stawią czoła temu wyzwaniu tylko dzięki współpracy i podejmowaniu kolektywnych wysiłków.
Od Libanu po Turcję i Pakistan, kryzys migracyjny uderza w biedne, nieprzygotowane kraje, które nie poradzą sobie bez pomocy Zachodu.
Kobieta ma 32 lata i skromny wygląd niepasujący do wizerunku prostytutki. Przez ostatnie lata była niewolnicą seksualną w burdelu na przedmieściach Neapolu.
Kim Dzong Un jest nieprzewidywalny, mściwy i uwielbia prowokować. Północnokoreański despota doskonale wie, że przetrwanie jego reżimu zależy od tego, czy uda mu się skutecznie zastraszyć swój naród i resztę świata.
Ted Cruz do perfekcji opanował prawniczą nowomowę i słynie z krasomówczych popisów. Kiedy jednak staje w obronie wartości republikańskich, zamienia się w bezlitosnego bulteriera.
Na kenijskiej wyspie Rusinga na jeziorze Wiktorii życie nie jest lekkie, ale mimo to beztroskie. Mieszkańcy po prostu nie mają zwyczaju myśleć o problemach i przejmować się czymkolwiek.
Przeszło tornado, pozostały ruiny domów i... tysiące rodzinnych zdjęć rozrzuconych po okolicy. Rozbitkowie z Missouri zamienili się w archiwistów, by przywrócić pamięci dawne szczęśliwe chwile.
Mimo prześladowań tybetański buddyzm ma się dobrze. W klasztorze Larung Gar naukę pobierają dziesiątki tysięcy mnichów. Wśród nich przybywa Chińczyków.
Jakie czasy, takie hobby, czyli konik. Ostatnio najpopularniejszym konikiem stał się kucyk.
Małe i duże, wytatuowane, skurczone, pomarszczone i dumnie napięte – w domu Sigurðura Hjartarsona każdy członek znajdzie swoje miejsce.
Jego książka „Chciwość” o finansowych machinacjach Banku Watykańskiego stała się bestselerem – i zaprowadziła go na ławę oskarżonych. Emiliano Fittipaldi nie uważa się jednak za wroga Kościoła. Hiszpański „El País” przeprowadził z nim wywiad, którego fragmenty publikujemy.
Nie zawsze musisz spać w hotelu. Jest wiele możliwości spędzenia zimowej nocy w górach – od groty lodowej po luksusowy namiot.
Od lutego do grudnia 1916 roku Francuzi i Niemcy toczyli ze sobą zacięte walki pod Verdun. W jednej z najkrwawszych bitew pierwszej wojny światowej poległo ponad 700 tys. żołnierzy.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.