Terroryści znów uderzyli w sercu starego kontynentu. Jeśli odpowiedź podyktuje strach, fanatycy zwyciężą.
Instytut Pamięci Narodowej zarzucił sieć nie tylko na Lecha Wałęsę. Nowy prokurator generalny ogłasza rozprawę z przeszłością.
Czy Polska i Rosja są skazane na wieczny spór? Dmitrij Oficerow-Bielski, rosyjski politolog, radzi szukać odpowiedzi w Waszyngtonie.
Europa otwartych granic jest w niebezpieczeństwie, wszędzie wyrastają płoty.
Budowa autostrady z Bułgarii do Grecji zniszczy unikatowy ekosystem doliny Strumy – biją na alarm ekolodzy. Władze w Sofii pozostają głuche na te apele.
Czy historyczna wizyta Baracka Obamy to gwóźdź do trumny kubańskiej rewolucji? Niekoniecznie.
Kabus ben Said as-Said jest jednym z najpotężniejszych ludzi na Bliskim Wschodzie. Jest też miliarderem, melomanem – i gejem.
Biedak ze slumsów, który stał się bożyszczem tłumów i najpotężniejszym człowiekiem w Brazylii, dziś jest ścigany przez prokuratorów.
Nadija Sawczenko została skazana na 22 lata łagru. Co się naprawdę wydarzyło, że ukraińska pilotka stała się w Rosji wrogiem publicznym numer jeden?
Przez sześć lat islamiści z Boko Haram zabili już ponad 20 tys. ludzi i kontrolują znaczny obszar Nigerii. W jaki sposób garstka radykałów tak bardzo urosła w siłę?
W dolinach Hindukuszu garstka tubylców, uważanych za potomków żołnierzy Aleksandra Wielkiego, walczy o swoją kulturę i tradycję pod naporem wojującego islamu.
Większość Chińczyków nigdy nie spotkała białego człowieka. Ich ciekawość zaspokoją europejscy modele i hostessy zatrudniani w restauracjach, hotelach oraz centrach handlowych.
Widmo cyklizmu krąży po Moskwie i powoli się zbliża do Kremla.
Transseksualistka, bigender czy interseksualista? W rubryce „płeć” Facebook proponuje użytkownikom wybór spośród aż 60 możliwości.
Co trzecie japońskie małżeństwo kończy się rozpadem. Hitem wśród mieszkańców wielkich miast stały się uroczyste ceremonie rozwodowe.
W odróżnieniu od innych republik ZSRR naszym bastionem oporu przeciw komunizmowi był Kościół – wspomina Tomas Venclova, były radziecki dysydent.
Wyspy Alandzkie to wymarzone miejsce dla odludków. Ten bałtycki archipelag liczy prawie tyle samo wysp co mieszkańców, dzięki czemu można tam odetchnąć w samotności.
Milion ofiar śmiertelnych i półtora miliona emigrantów – oto bilans klęski głodu, jaka dotknęła Irlandię w latach 1845–1852. Czy winę za tę katastrofę można zrzucić jedynie na zarazę ziemniaczaną?
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.